مسیر

کمیته هدایت تبلیغی استان فارس
به همت اداره کل امور تبلیغی؛
حجت الاسلام روستا آزاد افزود: باید به فضای مجازی توجه بیشتری شود و طلاب مستعد را به تبلیغ در فضای مجازی ترقیب کنیم که در همین راستا اداره کل تبلیغ نوین هم فضای خوبی را اعم از سایت و شبکه های اجتماعی فراهم کرده است تا طلاب به راحتی وارد این عرصه شوند.

به گزارش خبرنگار بلاغ، به همت اداره کل امور تبلیغی دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم، جلسه هم اندیشی نمایندگان مجمع طلاب و سرگروه های تبلیغی استان فارس در سالن معاونت فرهنگی و تبلیغی دفتر تبلیغات اسلامی برگزار شد.
در ابتدای این نشست که با حضور حجت الاسلام والمسلمین سعید روستا آزاد، معاون فرهنگی و تبلیغی دفتر تبلیغات اسلامی و حجت الاسلام محمد صادق مهرابی مدیرکل سازمان تبلیغات اسلامی استان فارس همراه بود، حجت الاسلام روستا آزاد اظهار داشت: حوزه باید با قدرت وارد عرصه تبلیغ شود.
وی افزود در میان حضور اصناف در دفاع مقدس روحانیت آمار بیشتری نسبت به دیگران دارد و به برکت خون شهدا و امام و حمایت های رهبری انقلاب ظرفیت های زیادی برای طلاب و حوزویان فراهم شده است.
معاون فرهنگی و تبلیغی دفتر تبلیغات اسلامی گفت: اعزام مبلغ در محرم سال جاری به استان فارس بیش از ۶۰۰ نفر مبلغ بود که نسبت به سال های گذشته افزایش چشمگیری داشته است.
وی با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری در مورد فضای مجازی افزود: باید به فضای مجازی توجه بیشتری شود و طلاب مستعد را به تبلیغ در فضای مجازی ترغیب کنیم که در همین راستا اداره کل تبلیغ نوین هم فضای خوبی را اعم از سایت و شبکه های اجتماعی فراهم کرده است تا طلاب به راحتی وارد این عرصه شوند.
حجت الاسلام روستاآزاد در پایان سخنان خود خاطر نشان کرد: دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم دوره های مناسبی در زمینه های خانواده،فضای مجازی،ادیان و فرق و پاسخ به شبهات را در حال برگزاری دارد که گروه های تبلیغی و طلاب باید از این ظرفیت ها استفاده کنند.
در ادامه حجت الاسلام یحیی کمال، مدیرکل امور تبلیغی دفتر تبلیغات اسلامی گفت: وظیفه اصلی حوزه علمیه تبلیغ است و با توجه به افزایش زیان های اجتماعی نسبت به جوانان و خانواده ها باید نقش خود را در عرصه تبلیغ به خوبی ایفا کرد و خداوند متعال از ما سوال خواهد کرد و ما باید نسبت به عملکردمان پاسخگو باشیم.
وی با بیان اینکه با یک دهه تبلیغ کارهای فرهنگی و اجتماعی پیش نمیرود، افزود: بلکه باید بیشتر کار انجام شود و باید تمامی ارگان های فعال در عرصه تبلیغ با یکدیگر همکاری داشته باشند و از همه ظرفیت ها استفاده کنند تا کاری اساسی و عمیق در عرصه تبلیغ انجام شود و هدف نجات جامعه است.
حجت الاسلام کمال گفت: مجمع نمایندگان طلاب می تواند در ساماندهی طلاب استان کارهای گسترده ای را انجام دهد و وظیفه این مجمع سنگین است و باید با نهاد های دیگر هم افزایی کند.
وی با اشاره به  اینکه باید در طول سال اعزام مبلغ داشته باشیم گفت: اداره کل امور تبلیغی طرفیت سازی های کافی را بکارگرفته و آموزش های تخصصی را برای مبلغان در نظر گرفته است.
در این نشست حجت الاسلام احمدنژاد سرپرست اداره اعزام مبلغ دفتر تبلیغات اسلامی اظهار داشت: هدف از تشکیل این جلسه تبیین ظرفیت های موجود دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم و مجمع نمایندگان طلاب و آشنایی با این ظرفیت ها و شنیدن نقطه نظرات میهمانان جلسه در این مورد است.
در این جلسه با بررسی و آسیب شناسی استانها و مشکلات مبلغان در زمان اعزام و بعد از آن پرداخته شد و نماینده طلاب هر شهرستان و همچنین سرگروه های تبلیغی به بیان مشکلات، آسیب ها و مسائل شهرستان و گروه خود پرداختند.

گزارش تصویری