مسیر

مرتضی راوش
درخشش مبلغ رسانه ای در عمار؛
مرتضی راوش مبلغ رسانه ای دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم، با چندین اثر در هفتمین جشنواره فیلم عمار شرکت نمود و موفق به کسب مقام گردید.

به گزارش خبرنگار بلاغ، مرتضی راوش در بخش «نقد، پژوهش و مقالات سینمایی» با نگارش مقاله «مبنای فطری سینمای دینی (تبیین مبانی نظری شهید آوینی)» رتبه اول را به خود اختصاص داد.
همچنین فیلم کوتاه «made in U.S.A» به تهیه کنندگی روح الله و مرتضی راوش و کارگردانی مرتضی راوش، (محصول اداره کل اطلاع رسانی و تبلیغ نوین معاونت فرهنگی تبلیغی دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم) نامزد دریافت فانوس بخش «داستانی نیمه بلند» بود که در نهایت مورد تقدیر قرار گرفت.
به نمایش درآمد
فیلم کوتاه «made in U.S.A»، نماهنگ «گردان عاشق» به تهیه کنندگی مسعود شیرافکن و کارگردانی مرتضی راوش و تیزر «۱۳ آبان» به نویسندگی و کارگردانی مرتضی راوش نیز در حاشیه هفتمین جشنواره فیلم عمار در سینما فلسطین به اکران گذاشته شد.
وی در گفت و گویی کوتاه که به همین مناسب انجام شد به توضیحی کوتاه در مورد این آثار پرداخت که در ادامه ممی بینییم.
made in U.S.A
این فیلم کوتاه فضایی ضداستکباری و ضد داعشی دارد و در آن حمایت های آمریکا با واسطه گری عربستان سعودی از تروریست های داعش برای کشتن مسلمانان به نمایش گذاشته شده است.
خلاصه فیلم: یک گلوله در کارخانه اسلحه سازی آمریکایی متولد می شود و به همراه دیگر تسلیحات آمریکایی، از طریق رابط سعودی، به گروه داعش تحویل داده می شود و در ادامه توسط عوامل داعش و با همان گلوله، یک عالم مسلمان به شهادت می رسد.
گردان عاشق
نماهنگ «گردان عاشق» روایتگر دفاع مقدس و تکریم مادران معظم شهدا بوده و ترانه ی آن کاری از بنیاد حفظ و نشر ارزش های دفاع مقدس به خوانندگی جناب آقای علیرضا عصار می باشد.
خلاصه فیلم: مادری بر مزار فرزند شهیدش حاضر می شود، خاطرات آن دوران را به یاد می آورد و لحظه وداع و شهادت فرزندش برای او تداعی می شود.
۱۳ آبان
تیزر «۱۳ آبان» فضایی استکبار ستیزانه دارد، که با مبنا قرار دادن آموزه های مقام معظم رهبری (حفظه الله) سعی در ملموس کردن چرایی استکبار ستیزی دارد.