مسیر

ره توشه راهیان نور ماه مبارک رمضان، در دو جلد مجزا ویژه برادران و خواهران، منتشر و در اختیار مبلغین اعزامی از دفتر تبلیغات و سایر نهادها قرار گرفت.

حجت الاسلام و المسلمین علی اکبر مؤمنی، رئیس گروه تأمین منابع معاونت فرهنگی تبلیغی دفتر تبلیغات اسلامی، ضمن اعلام این خبر اظهار داشت: ره توشه برادران ماه مبارک رمضان، در ۳۱ مجلس و ۳ پیوست و ره توشه راهیان نور خواهران با ۱۰ مقاله تألیف و منتشر شده است.

وی ادامه داد: سعی شده در مقالات اصلی ره توشه برادران، موضوعات به روز و مورد نیاز جامعه مورد بررسی و تحقیق قرار گیرد تا مبلغین، محتوای لازم و کافی را در اختیار داشته باشند. همچنین در پیوست، ۱۴ خاطره و تجربه تبلیغی، مقاله ای با عنوان ضرورت حضور مستشاری ایران در سوریه و عراق و نیز بخشی با موضوع سوژه های سخن، شامل ۳۰ سوژه برای ۳۰ جلسه سخنرانی های پیش بینی شده است. در ره توشه خواهران نیز موضوعاتی چون معنویت در خانواده؛ ضرورت ها و راهکارها،  نقش والدین در تربیت فرزند، روانشناسی بلوغ دختران و وظایف والدین، اوقات فراغت دختران، تأثیر بازی های رایانه ای بر باور کودکان، نقش زن در تحقق اقتصاد مقاومتی، آسیب شناسی شغل نامناسب برای زنان، زن و اعتماد بیجا، زن و آسیب های طلاق و بایسته های اخلاقی فضای مجازی مورد بحث قرار گرفته است.

حجت الاسلام مؤمنی به تشریح فعالیت های گروه تأمین منابع پرداخته و اظهار داشتند: تدوین و انتشار ره توشه راهیان نور، برای مبلغین اعزامی، در ماه های رمضان و محرم، مهم­ترین فعالیت گروه تأمین منابع است.

وی گفت: در کنار تهیه ره توشه راهیان نور، تهیه بشیران جوان برای مبلغین جوان در ایام عید نوروز و ره توشه کودک و نوجوان برای تابستان از دیگر فعالیت های این گروه به شمار می رود. همچنین در طول سال، کتاب های متفاوتی برای اقشار مختلف جامعه توسط گروه تهیه و منتشر می شود.

ایشان در رابطه با فرایند تهیه ره توشه ها اظهار داشتند: موضوعات، توسط گروه شناسایی و در کمیته تخصصی طرح و تصویب می شود. پس از آن موضوعات به نویسندگان توانمند سفارش شده و و پس از تألیف و گذراندن مراحل ارزیابی، وارد فرایند ویراستاری و چاپ می شود.

رئیس گروه تأمین منابع معاونت فرهنگی و تبلیغی، در ادامه گفت: در چند سال اخیر سعی شده ره توشه علاوه بر فرمت مکتوب(کتاب)، در فرمت های دیگری مانند pdf،  اندروید ویژه تلفن همراه، در بستر های کتابخانه دیجیتال(پژوهان)، سایت و شبکه های اجتماعی، در دسترس مبلغین قرار گیرد.

نظرات

سلام علیکم ره توشه راهیان نور ماه مبارک رمضان،را مطالعهکردم؛ مطالب بسیار با محتوا و آموزنده ای دارد.مطالب به روز است و آگاهی بخش% از دست اندرکاران به خصوص از استاد مؤمنی عزیز کمال تشکر و قدردانی را دارم.
سلام کتاب ره توشه را به صورت رایگان الان اگر بخواهم از کجا باید دریافت کنم؟