مسیر

آیت الله حائری
آیت الله حائری شیرازی:
استاد حوزه علمیه قم جهاد گروه‌های داعش و تکفیری را ذلت بار خواند و گفت: داعش با اقدامات وحشیانه خود سرعت گرایش مردم کشورهای اروپایی به اسلام را گرفت.

به گزارش بلاغ به نقل از خبرگزاری رسا، آیت الله محی الدین حائری شیرازی، استاد حوزه علمیه قم امروز در جمع پاسداران سپاه امامت تبریز با بیان اینکه جدایی جهان اسلام از قرآن و اهل بیت(ع) است که داعش را به وجود آورده است، اظهار داشت: این جدایی است که گروه‌های تکفیری و افراطی را متمول می کند.
وی با بیان اینکه اگرچه داعش مروج قرآن است، اما خود زاییده اسلام منهای فهم صحیح قرآن است که ناشی از کنار گذاشتن مفسران قرآن یعنی اهل بیت(ع) است، گفت: امروز داعش و تکفیری‌ها محصول مکر و حیله دشمنان اسلام برای ضربه به جهان اسلام به ویژه ایران است.
این استاد حوزه علمیه قم آمریکا و استکبار جهانی را حیله گر و مکار دانست که امنیت کشور‌های منطقه را زیر سؤال برده است و گفت: اما بدانند با کسانی به جنگ ایستاده‌اند که خداوند متعال به آنها وعده پیروزی داده است و برای آنها پیروزی را مقرر کرده است و این خیال خام آنها است که بر ایران چیره شوند.
وی انتخاب میان دنیا و آخرت را مشخص کننده مسیر سعادت انسان عنوان کرد و افزود: اگر انسان دنیا و سعادت صرف در آن را برگزیند این انسان یزیدی خواهد شد و اگر سعادت آخرت را برگزیند و مسیر اباعبدالله (ع) را انتخاب کند بی شک به سعادت اخروی خواهد رسید و مانند یاران با وفای امام حسین (ع) دنیا را ترک خواهد کرد.
آیت الله حائری شیرازی جهاد گروه‌های داعش و تکفیری را ننگ بار خواند و ادامه داد: ترورها و اقدامات غیرانسانی که منجر به مرگ مردم بی گناه و بی دفاع می شود در فرهنگ گروه‌های تکفیری صهیونیستی چون داعش به زعم خودشان جهاد است و حال آنکه کاری بی شرمانه‌تر از این وجود ندارد.
وی با بیان اینکه داعش با اقدامات وحشیانه خود سرعت گرایش مردم کشورهای اروپایی و دیگر بلاد را به اسلام گرفت، تصریح کرد: اقدامات این گروه‌ها سبب ضربه به چهره حقیقی اسلام شد و سبب شد چهره بدی از اسلام در جهان نمایان شود و مردم جهان، اسلام را با این گروه‌های افراطی بد بشناسند.
استاد حوزه علمیه قم خاطرنشان کرد: در مقابل کار پلید و ذلت بار داعشی‌ها، جهاد حزب الله و مدافعان حرم موجب عزت و سربلندی اسلام شد، امروز امنیت و اقتدار کشور را مدیون شهدا به ویژه شهدای مدافع حرم هستیم که در بیرون از مرزها برای کمک به مردم مظلوم منطقه و حفظ امنیت کشور به جهاد در راه خدا مشغول هستند.