مسیر

حجت الاسلام یحیی کمال
با حضور مدیر کل امور تبلیغی معاونت فرهنگی و تبلیغی دفتر تبلیغات اسلامی:
فلسفه تشکیل کمیته هدایت تبلیغی استان ها را هم افزایی، رفع کاستی ها، برنامه ریزی جهت جلوگیری از موازی کاری، هماهنگی و انسجام و ایجاد تعامل مناسب و تجمیع و بکارگیری ظرفیت ها است.

به گزارش خبرنگار بلاغ، جلسه کمیته هدایت تبلیغی استان مازندران با حضور حجت الاسلام یحیی کمال مدیر کل امور تبلیغی معاونت فرهنگی و تبلیغی دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم درشهرستان فریدون کنار استان مازندران تشکیل شد.
حجت الاسلام والمسلمین کمال در این جلسه که با حضور مدیر اداره گروه های تبلیغی ،مسئول اعزام وهمچنین مدیرکل و روسای سازمان تبلیغات اسلامی ، سرگروه های تبلیغی فعال، نمایندگان مجمع طلاب استان در شهرستان فریدون کنار تشکیل شد طی سخنانی ضمن ضرورت واهمیت توجه به پیچیدگی ها و سختی های تبلیغ در زمان حاضر به  آسیب های موجود در عرصه تبلیغ اشاره و موازی کاری، عدم شبکه تبلیغی، عدم تجمیع و تعامل نهادها را از مهمترین آسیب در عرصه تبلیغ دانست.
وی همچنین فلسفه تشکیل کمیته هدایت تبلیغی استان ها را هم افزایی، رفع کاستی ها، برنامه ریزی جهت جلوگیری از موازی کاری، هماهنگی و انسجام و ایجاد تعامل مناسب و تجمیع و بکارگیری ظرفیت ها دانست و افزود: از منظر دفتر تبلیغات اسلامی، سازمان تبلیغات اسلامی یکی از اصلی ترین و مهمترین نهادهای تبلیغی است و سیاست دفتر تبلیغات اسلامی تعامل بیش از پیش با سازمان در زمینه اعزام مبلغ  می باشد.
مدیرکل امور تبلیغی دفتر تبلیغات اسلامی، سازمان  تبلیغات را نهاد رصد کننده، ارزیابی کننده و پیشنهاد دهنده عرصه تبلیغ معرفی کرد و گفت: تاخیر در ارسال درخواست های اعزام  و عدم اعلام حضور مبلغ در زمان مقرر و و تاخیرتایید گزارش مبلغان، عدم آشنایی کارشناسان از سامانه سمتا، توزیع نامطلوب و بدون درنظر گرفتن توانمندی مبلغان در مناطق،و عدم بستر سازی بهینه تبلیغی را از آسیب های موجود اعزام مبلغ به استان ها دانست.
حجت الاسلام کمال گروه های تبلیغی را بهترین همکار، رابط و ارزیابان سازمان ها و دفتر تبلیغات اسلامی معرفی کرد و ابراز داشت: با توجه به اهمیت حضور گروه های تبلیغی در استان ها ضروری است که دفتری جهت شورای هماهنگی گروه های تبلیغی استان در سازمان منظور گردد.
پیش از این سخنرانی ،حجت الاسلام والمسلمین شکریان مدیرکل تبلیغات اسلامی استان مازندران ضمن خیر مقدم و قدردانی از حضور حجت الاسلام کمال وهیئت همراه به استان ،طی سخنانی از اهمیت تعامل با دفتر تبلیغات اسلامی و بهره گیری از ظرفیت های این نهاد و نیز کاستی های موجود تبلیغی در استان سخن گفت.
وی در پایان حضور حداقل سالی یکبار مسئولان سازمان استان در قم و دفتر تبلیغات اسلامی ،عدم مرخصی مسئولین سازمان استان در مناسبت های تبلیغی، انجام تایید حضور وگزارش مبلغان را در زمان مقرر،تلاش در جهت بستر سازی مطلوب تبلیغی و تشویق در جهت مردمی سازی بیشتر تبلیغ و پیگیری اختصاص دفتری برای شورای هماهنگی گروه های تبلیغی استان را مورد تاکید قرار داد.
در ادامه این نشست هریک از مسئولین استان مازندران ضمن اعلام آمادگی و مشارکت در امور تبلیغی به بیان نظرات خود پرداختند.
در ادامه این سفر حجت الاسلام والمسلمین یحیی کمال مدیرکل امور تبلیغی معاونت فرهنگی و تبلیغی دفتر تبلیغات اسلامی و هیأت همراه به بازدید از فعالیت های تبلیغی گروه تبلیغی بقیة الله، با هدف ارزیابی فعالیت های این گروه تبلیغی، در سواحل بابلسر پرداخت.