مسیر

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بلاغ؛
روحانی جلیل‌القدر و مجاهد خستگی ناپذیر حجت‌الاسلام والمسلمین حاج شیخ غلامرضا فیروزیان بعد از عمری مجاهدت در راه تبلیغ دین به رحمت ایزدی پیوست.

به گزارش بلاغ، به‌ نقل از پایگاه اطلاع‌‌ رسانی دفتر نماینده ولی‌فقیه در استان اصفهان، نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه اصفهان به مناسبت رحلت حجت‌الاسلام والمسلمین حاج شیخ غلامرضا فیروزیان پیام تسلیتی صادر کرد. در این پیام تسلیت آمده است:ارتحال روحانی جلیل القدر مجاهد خستگی ناپذیر مبلغ دلسوز حضرت حجت‌الاسلام والمسلمین حاج شیخ غلامرضا فیروزیان که عمر پر برکت خود را در سنگر تبلیغ، ترویج مکتب حیات بخش تشیع و تبیین موانع انقلابی امام خمینی «قدس سره»  پرداخت و مردم دیار مناطق محروم را همواره مشمول عنایات معنوی و مادی خود قرار می‌داد، موجب تالم و تاثر گردید.
ارتحال این عالم روحانی را به حوزه‌های علمیه، مراکز تبلیغی و کلیه بازماندگان به‌ ویژه بیت محترم معظم‌له تسلیت عرض نموده رحمت و رضوان الهی را برای آن مرحوم و صبر و اجر جزیل را برای کلیه بازماندگان از خداوند سبحان مسئلت می‌نمایم.
حجت‌الاسلام و‌المسلمین حاج شیخ غلامرضا فیروزیان در سال ۱۲۹۸ هجری شمسی در خانواده‌ای مذهبی در جنوب تهران متولد شد.
وی تحصیلات دینی را در تهران و قم گذراند و با درخواست علمای اصفهان، راهی این شهر شد. آیت الله اسلامی، وی را به نمایندگی خود در تشکیل مدارس اسلامی انتخاب کرد. فیروزیان از طرف آیت الله کاشانی به آذربایجان و خوزستان نیز سفر کرد و براساس همین فعالیت‌ها بود که ۱۹خرداد ۱۳۴۳ دستگیر و ممنوع‌المنبر شد.
با دستگیری و تبعید امام خمینی(ره) به پاریس به عنوان بازوی پرتوان آیت‌الله خادمی دوره‌ جدیدی از فعالیت‌های مبارزاتی با رویکرد فرهنگی را در اصفهان آغاز کرد. فعالیت‌های عمده وی در «جامعه تعلیمات اسلامی» اصفهان متمرکز شد، هرچند در این دوره نیز شهر‌های دیگر را فراموش نکرد.
ایجاد مدارس دینی، کوشش برای ترویج حجاب و عفاف در این مدارس، بنای بیش از ۴۵ مسجد و تاسیس مراکز فرهنگی به‌ویژه در استان‌های محروم، مبارزه در کنار شهید نواب صفوی و آیت‌الله اسلامی و کمک به ملی‌شدن نهضت ملی‌شدن صنعت نفت از خدمات این عالم وارسته بود.