مسیر

پیش از ظهر امروز صورت گرفت؛
باید موانع تبلیغ شناسایی و برطرف شوند تا اینکه کارهای تبلیغی پیشرفت به سزایی داشته باشند. یک ظرفیتی از طلاب وجود دارد که دارای تحصیلات و تخصص هایی در زمینه تبلیغ نوین هستند. حیف است از این ظرفیت عظیم غفلت شود و در عرصه تبلیغ از آنان استفاده نشود.

به گزارش خبرنگار بلاغ, آیت الله اعرافی مدیر حوزه های علمیه کشور در دیدار با حجت الاسلام و المسلمین سعید روستا آزاد معاون فرهنگی و تبلیغی دفتر تبلیغات اسلامی عنوان کرد: باید موانع تبلیغ شناسایی و برطرف شوند تا کارهای تبلیغی پیشرفت به سزایی داشته باشند.
مدیر حوزه های علمیه کشور با اشاره به اهمیت کار تبلیغ و دشواری آن ابراز داشت: هر سال بر جامعه جوان کم تر مطلع از معارف دینی و قشر خاکستری افزوده می شود. شاید این نسل به خوبی پیام روحانیت را دریافت نکند. در اینجا کار روحانیت دشوار است و باید با تمام قدرت وارد این عرصه شود و پاسخ گو باشد.
در ادامه حجت الاسلام سعید روستا آزاد معاون فرهنگی و تبلیغی دفتر تبلیغات اسلامی به ارائه گزارشی از فعالیت های فرهنگی و تبلیغی دفتر تبلیغات اسلامی پرداخت و گفت: در مجموعه معاونت فرهنگی و تبلیغی کار خوبی به سر انجام رسید و آن بحث گروه های تبلیغی بود. که ما در اوایل ۴ تا ۵ گروه تبلیغی فعال داشتیم. در حال حاضر قریب به ۴۰۰ گروه فعال در مجموعه معاونت فرهنگی و تبلیغی دفتر تبلیغات اسلامی فعالیت می کنند.
وی اظهار داشت: همین تجربه را به حوزه تبلیغ نوین منتقل کردیم و گروه هایی را در حوزه های رسانه، فضای مجازی و مکتوب هنری ساماندهی کردیم که در این عرصه موفق و پیشتاز هستند.
معاون فرهنگی و تبلیغی دفتر تبلیغات اسلامی با اشاره به اهداف پیش روی دفتر تبلیغات اسلامی افزود: هدف مجموعه معاونت فرهنگی و تبلیغی تعریف کردن یک جایگاه ستادی بوده است. یکی از کارهایی که در اولویت است بحث تعامل با مراکز حوزوی و موسسات فرهنگی است، تا کارهای تبلیغی با شتاب بیشتری انجام شود.
همچنین در ادامه این دیدار اباذر جعفری مدیرکل تبلیغ نوین معاونت فرهنگی و تبلیغی دفتر تبلیغات اسلامی به تشریح عملکرد در حوزه تبلیغ نوین پرداخت و افزود: قریب به دو هزار و سیصد مبلغ نوین توسط اداره کل تبلیغ نوین گزینش شده است.
وی گفت: مبلغان گزینش شده هم از نظر علمی صلاحیت آنان تایید شده و هم اینکه در یکی از حوزه های تبلیغ نوین تخصص دارند.
وی تصریح کرد: یک ظرفیتی از طلاب وجود دارد که دارای تحصیلات و تخصص هایی در زمینه تبلیغ نوین هستند. حیف است از این ظرفیت عظیم غفلت شود و در عرصه تبلیغ نوین از آنان استفاده نشود.

گزارش تصویری