شنبه ۲۲ مرداد ۱۴۰۱ /۱۵ محرم ۱۴۴۴

مسیر

رئیس مرکز خدمات حوزه های علمیه خبر داد؛
حجت الاسلام ربانی: برای مبلغانی که در این طرح شرکت داشته باشند و از سوی دفتر تبلیغات اسلامی مورد تأیید قرار گیرند، خدمات ویژه ای در نظر خواهیم گرفت.

به گزارش خبرنگار بلاغ،  در افتتاحیه اولین دوره آموزشی تبلیغ بالینی در مرکز آموزش های کاربردی که با حضور حجت الاسلام والمسلمین دکتر سعید روستا آزاد معاون فرهنگی و تبلیغی دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم و حجت الاسلام والمسلمین سید حسین ربانی رئیس مرکز خدمات حوزه های علمیه برگزار شد، حجت الاسلام ربانی ضمن تقدیر از این فعالیت ارزشمند دفتر تبلیغات اسلامی گفت: این جمع، جمع بسیار ارزشمندی است. خداوند وقتی به دعوت به سمت خودش امر می کند، می فرماید با حکمت به سمت من دعوت کنید. یکی از مبانی حکمت، صحبت کردن متناسب با روحیه و حال مخاطب است و این وقتی محقق می شود که به صورت تخصصی باشد. جمع حاضر در راستای کسب تخصص در امر تبلیغ بر بالین بیماران، گرد هم آمده اند و این بسیار ارزشمند است.

وی ادامه داد: یکی از حقوق مؤمن در روایات، عیادت از او در هنگام بیماری بیان شده است. این حق در روایات متعدد به عنوان یک حق واجب آمده است و اصلا بعید نیست که با بررسی فقهی، یک واجب کفایی باشد که شما از جانب حوزه علمیه به این واجب عمل می کنید.

رئیس مرکز خدمات حوزه های علمیه ضمن تأکید بر ارزش تبلیغ بالینی اظهار کرد: قدر این مسیر را بدانید و آن را جدی بگیرید. به فرموده ی امیرالمومنین(ع): «بهترین اعمال آن چیزیست که دوام داشته باشد». به الزامات این مسیر توجه کنید و در آن ثابت قدم باشید.

حجت الاسلام ربانی با اشاره برخی فعالیت های مرکز خدمات حوزه های علمیه عنوان داشت: مرکز خدمات حوزه های علمیه قصد دارد خدمات خود را هدفمند کند و به طلاب و مبلغانی که به مردم خدمت می کنند خدمات بیشتری ارائه نماید. از همین رو برای مبلغانی که در این طرح شرکت داشته باشند و از سوی دفتر تبلیغات اسلامی مورد تأیید قرار گیرند، خدمات ویژه ای در نظر خواهیم گرفت.

وی در ادامه به ارائه چند پیشنهاد در راستای تعالی امر تبلیغ بالینی پرداخت و گفت: با توجه به ارزش والای این فعالیت تبلیغی، پیشنهاد میکنم کار را بسیار علمی تر و کامل تر ببینید. سعی کنید جهات علمی خود را در کنار امر تبلیغ گسترش دهید تا اثرگذاری بیشتری را شاهد باشید. همچنین پیشنهاد می کنم در صورت امکان، بعد از خروج بیمار از بیمارستان، ارتباط تان را با او حفظ کنید و در ماندگاری او در مسیر الهی همراه او باشید. و نیز با توجه به اهمیت نقش زنان در جامعه، توصیه می کنم خواهران مبلغه را نیز در این طرح وارد کنید.

رئیس مرکز خدمات حوزه های علمیه هجمه های دشمن را بی سابقه دانست و عنوان کرد: دشمنان، خیلی بر علیه دین، روحانیت و حکومت اسلامی فعالیت و هجمه می کنند. اگر ما درست عمل کنیم، می توانیم این هجمه ها را خنثی کنیم. در هیچ دوره ای هجوم علیه مکتب شیعه به این گستردگی نبوده و اگر ما کم کاری کنیم، نمی توانیم کار را پیش ببریم. متأسفانه در بخش هایی کم کاری کرده ایم و آثار سوء آن را هم می بینیم.

حجت الاسلام ربانی در پایان خاطرنشان کرد: رمز موفقیت انبیاء و ائمه، محبت به مردم بوده است. اگر به مردم محبت کنید، هم قلب آن ها را به دست می آورید و هم خدا جبران خواهد کرد.

نظرات

با سلام و عرض ادب و احترام،خدا قوت ،خسته نباشید. به نظر بنده طرح تبلیغ بالینی ، در عرصه ی تبلیغ ،طرح ارزشمند و پویایی است. علاقه مند هستم که در این دوره شرکت کنم،لطفا راهنمایی بفرمائید. باتشکر و آرزوی موفقیت برای شما عزیزان
ارتباط در ایتا