مسیر

جواد دلاوری
مسئول بخش تبلیغ مکتوب، ادبی و هنری اداره کل تبلیغ نوین، از اولین دوره تربیت مبلغ داستان نویس خبر داد.

جواد دلاوری مسئول بخش تبلیغ مکتوب، ادبی و هنری دفتر تبلیغات اسلامی در گفت و گو با خبرنگار بلاغ، از برگزاری اولین دوره تربیت مبلغ داستان نویس، خبر داد و گفت: دوره تربیت مبلغ داستان نویس با یک سری اهداف خاص برگزار می شود.
وی با اشاره به این که اهمیت داستان نویسی در بحث انتقال مفاهیم دینی برای هیچ کس پوشیده نیست، گفت: ما اگر بخواهیم مفاهیم مرتبط با تعمیق ایمان و باوردهای دینی همچون خداشناسی، معاد، نماز و حتی مباحثی همچون ولایت فقیه، عدالت و.. را به مخاطب منتقل دهیم، یکی از ابزار ها و قالب های خوب و مفید داستان است.
مسئول بخش تبلیغ مکتوب، ادبی و هنری اداره کل تبلیغ نوین ، از جمله اهداف این دوره را آشنا نمودن مبلغان به ابزار داستان نویسی دانست و بیان داشت: مبلغان می توانند در این دوره که رویکرد ارتقاء و توانمندسازی خواهد داشت به دانش داستان نویسی آشنا و در این حوزه قلم زده و مفاهیم دینی را به مخاطبین خود منتقل کنند.
دلاوری محور های کارگاه را، مبانی کلی اصول داستان نویسی دانست و افزود: این دوره برای کسانی است که با مبانی داستان نویسی آشنایی داشته باشند برگزار خواهد شد و همچنین در این دوره، شرکت کنندگان می توانند زیر نظر اساتید داستان نویسی داستان های خود را نوشته و مورد نقد و بررسی قرار دهند.
مسئول بخش تبلیغ مکتوب، ادبی و هنری دفتر تبلیغات اسلامی تصریح کرد: افرادی که آشنایی با مبانی داستان نویسی ندارند ابتدا یک داستان کوتاه یک صفحه ای  ارسال می کنند، داستان زیر نظر مسئولین بررسی و ارزیابی شده و افرادی که شرایط حضور در این دوره را داشته باشند به کارگاه داستان نویسی دعوت خواهند شد.
وی مزایای شرکت در دوره را بهره گیری از اساتید مطرح آموزشی داستان نویسی به صورت حضوری،استفاده از اساتید مشاور در طول دوره، اولویت فارغ التحصیلان دوره جهت پذیرش در دوره های تکمیلی، حمایت مالی از داستان تولیدی و واگذاری سفارش های داستان نویسی به منتخبان این دوره دانست.
دلاوری افزود: افراد بتوانند در پایان هر ماه که چهار جلسه است با کمک استاد، داستانی را به سر انجام رسانده از این رو پس از پایان دوره هر فرد باید بتواند سه داستان تولید کند.
وی در ادامه بیان داشت: در صورتی که داستان های شرکت کنندگان مورد تأیید قرار گیرد مبلغ ۵۰ هزار تومان ا ز آن حمایت مالی صورت خواهد گرفت.
مهلت ثبت نام: بیستم مهر ماه الی بیستم آبان ماه سال جاری

برای ثبت نام این جا کلیک کنید

 

نظرات

باسلام کلاسها در چه روزهایی است ؟ امکانش هست کلاسها به صورت مجازی باشد؟
سلام. این دوره در چه روزهایی و چه ساعت هایی برگزار میشود؟!
علاوه بر داستان نویسی دوره های شعر و اصول شعر نوشتن هم برگزار شود با تشکر
تاریخ تولد رو نمیشه وارد کرد. چطور باید بنویسیم که قبول کنه؟؟؟؟ لطفا راهنماییی...
با سلام و احترام مشکل حل شد و اکنون می توانید ثبت نام را انجام دهید. باتشکر
سلام برای ثبت نام در قسمت تاریخ تولد به شکل ها و فرمت های گوناگون سال تولد رو وارد کردم اما قبول نمیکنه. مشکل از کجاست؟
با سلام و احترام مشکل حل شد و اکنون می توانید ثبت نام را انجام دهید. باتشکر
آیا ثبت‌نام فقط برای طلابه یا همسران طلاب هم می‌تونن ثبت نام کنن؟