پنجشنبه ۱۲ تير ۱۳۹۹ /۱۱ ذو القعدة ۱۴۴۱

مسیر

طی دو روز؛
مدیرکل اطلاع رسانی و تبلیغ نوین اظهار داشت: برخی هنوز برگزاری چنین رویدادهایی را خلاف شئون حوزه و طلبگی می دانند در صورتی که هدف ما این است که این رویدادها کمکی در راستای توان افزایی طلاب و مبلغان در مسیر سربازی امام زمان (عج) باشد.

به گزارش خبرنگار بلاغ رویداد ایده های آسمانی روزهای چهارشنبه و پنج شنبه ۱۴ و ۱۵ دی ماه در شهر کهک با حضور مدیرکل اطلاع رسانی و تبلیغ نوین دفتر تبلیغات اسلامی و رؤسای ادارات این اداره کل برگزار شد.

در این دو روز کارگاه هایی برای طراحی بوم ایده و نحوه ی ارائه ی مؤثر یک ایده به سرمایه گذار برگزار شد و در پایان گروه های شرکت کننده ایده های خود را برای ارائه ی نهایی به هیئت داوران آماده کردند.

در مراسم اختتامیه ی این رویداد دکتر اباذر جعفری مدیر کل اطلاع رسانی و تبلیغ نوین دفتر تبیلغات اسلامی حوزه علمیه قم ضمن تشکر و قدردانی از زحمات صورت گرفته جهت برگزاری این رویداد گفت: طلاب شرکت کننده در این رویداد طی دو روز اخیر نشان دادند که نه تنها در این کار جدی هستند بلکه در کار تیمی هم یک نماش مثال زدنی داشتند و این جای خوشحالی و امیدواری برای آینده ی عرصه ی تبلیغ نوین و ایده پردازی توسط طلاب و مبلغان است.

وی با ابراز امیدواری به ادامه ی این استارت آپ ها توسط دفتر تبلیغات اسلامی اظهار داشت: در استارت آپ های آینده قصد داریم رویدادها را تخصصی کنیم و دامنه ی گرایشات را محدود تر و دقیق تر کنیم.

مدیر کل اطلاع رسانی و تبلیغ نوین دفتر تبلیغات اسلامی با تقدیر از طرح ها و ایده های برگزیده عنوان داشت: حمایت دفتر تبلیغات اسلامی فقط از ایده های برگزیده نخواهد بود. ما قصد داریم از ایده های دیگر نیز تا جایی که مقدور باشد حمایت کنیم.

جعفری در مورد حمایت هایی که دفتر تبلیغات اسلامی از ایده های برتر خواهد داشت گفت: در گام اول از ایده های برتر تقدیر به عمل آمد و برای هر گروه یک بن حمایتی در نظر داریم در گام بعد با کمک شتاب دهنده ی شفق ایده های برتری که قصد ادامه ی کار را داشته باشند مورد بررسی های بیشتری قرار می گیرند و در صورتی که ایده به مرحله ی رضایت بخشی رسید، به حامیان مالی معرفی می شوند.

وی از اعلام آمادگی مرکز رشد فناوری برای همکاری خبر داد و افزود: ما در دوره های بعدی سعی می کنیم در کنار گروه های ایده پرداز از طلاب، گروه های غیر طلبه را نیز داشته باشیم تا بتوانیم ایده پردازان را با افراد متخصص در زمینه های فنی مختلف آشنا کنیم و با برقراری این ارتباطات به سرعت پیشروی ایده ها کمک کنیم. ما می توانیم از ظرفیت مراکز رشد فناوری در زمینه های فنی استفاده کنیم.

مدیرکل اطلاع رسانی و تبلیغ نوین اظهار داشت: برخی هنوز برگزاری چنین رویدادهایی را خلاف شئون حوزه و طلبگی می دانند در صورتی که هدف ما این است که این رویدادها کمکی در راستای توان افزایی طلاب و مبلغان در مسیر سربازی امام زمان (عج) باشد. ما به دنبال این هستیم که مبلغان بتوانند اثربخشی فرهنگی بالایی داشته باشند و در کنار آن از حیث مالی نیز به درآمد برسند.

در بخش دیگری از مراسم اختتامیه حجت الاسلام و المسلمین مرتضی حسینی کمال آبادی مسئول بخش حوزوی مرکز رشد علوم انسانی ضمن ابراز خرسندی از برگزاری چنین رویدادی ابراز کرد: مرکز رشد علوم انسانی به طور کامل آماده ی حمایت از ایده های طلاب و مبلغان می باشد. ما علاوه بر حمایت های فنی، در صورت نیاز حتی دفتر کار را نیز به صورت رایگان در اختیار مبلغان قرار میدهیم.

در پایان از ایده های برگزیده با اهداء لوح و جوایز تقدیر به عمل آمد. همچنین در این رویداد به دلیل نزدیک بودن امتیازات و بنا به درخواست هیئت داوران دو گروه مشترکا به عنوان سومی دست یافتند.

از دیگر نکات قابل توجه در این رویداد ارائه ی دو طرح از سوی خواهران بود که با استقبال هیئت داوران مواجه شد.

گزارش تصویری

نظرات

با سلام اگر عکس گروه های اول تا سوم هم آورده می شد بهتر بود یا نام آنها ذکر می گردید به عنوان تشویق . با تشکر از زحمات برادران خدوم.