پنجشنبه ۲۰ مرداد ۱۴۰۱ /۱۳ محرم ۱۴۴۴

مسیر

آیت الله العظمی مکارم در اختتامیه مسابقات دارالقرآن امام علی(ع):
برگزاری پرشور برنامه های قرآنی در سراسر کشور برای همه ما موجب افتخار است، برنامه های قرآنی نظام اسلامی را تایید و تقویت می کند و همچنین اسلامیت نظام با برنامه های قرآنی تقویت می شود.
آیت الله مکارم شیرازی

به گزارش خبرنگار بلاغ به نقل از خبرگزاری حوزه، حضرت  آیت الله مکارم شیرازی پیش از ظهر امروز در مراسم اختتامیه یازدهمین دوره مسابقات سراسری قرآن کریم دارالقرآن امام علی(ع) که در بیت علامه طباطبایی برگزار شد، گفتند: انقلاب اسلامی یک متن داشت و تعداد زیادی حواشی که حواشی آن کمتر از متن نبود؛ متن انقلاب اسلامی تبدیل نظام دیکتاتوری به نظام اسلامی بود اما در حاشیه آن برنامه هایی پیدا شد که بسیار جالب است که یکی از آنها برنامه های قرآنی است.

این مرجع تقلید بیان داشتند:  برگزاری پرشور برنامه های قرآنی در سراسر کشور برای  همه ما  موجب افتخار است، برنامه های قرآنی نظام اسلامی را تایید و تقویت می کند و همچنین اسلامیت نظام با برنامه های قرآنی تقویت می شود.

حضرت آیت الله مکارم شیرازی عمل به قرآن را مهم و اساسی توصیف و عنوان کردند: مسئله مهم در قرآن کریم عمل به آن است، حفظ و تفسیر  برنامه های قرائت قرآن مقدمه ای است که بتوانیم به برنامه های قرآن کریم عمل کنیم.

ایشان  با اشاره به آیه ای از قرآن کریم تصریح کردند: تبعیت از قرآن کریم سبب سلامت جامعه، سیاست می شود و همه راه های سلامت را قرآن کریم هدایت می کند.

ایشان تاکید کردند:  پیش از انقلاب اسلامی قرآن کریم نقشی در زندگی مردم نداشت اما به برکت انقلاب اسلامی هزاران حافظ قرآن کریم در سراسر کشور وجود دارد و برنامه های قرآنی مورد استقبال جوانان است.

معظم له  با اشاره به اهمیت و جایگاه قرآن کریم گفتند: همه ما وظیفه داریم نسبت به آموزه های الهی توجه داشته باشیم، افرادی که آیات الهی را قرائت می کنند مقامات آنها در قیامت بالا رفته و سعادت مند و رستگار می شوند

حضرت آیت الله مکارم شیرازی با اشاره به نامگذاری های سور قرآنی گفتند: ۱۱۴ سوره در قرآن کریم وجود دارد که هرکدام دارای نام است و این نام ها متنوع و تامل برانگیز است و تنوع سوره ها انسان را به فکر فرو می برد.

ارتباط در ایتا