دبیر برگزاری سومین جشنواره جنات:

امسال جشنواره جنات با موضوع انقلاب 1440 ساله برگزار می شود

تاریخ انتشار: 09:05 - 1397/09/17
در اولین جلسه از نشست های سومین جشنواره جنات، حجت الاسلام ملکی به بیان نکاتی پیرامون برگزاری این نشست های تخصصی پرداخت.

به گزارش خبرنگار بلاغ در سومین جشنواره جنات با موضوع انقلاب 1440 ساله که پنج شنبه گذشته در مرکز همایش های غدیر برگزار شد، در ابتدای جلسه، حجت الاسلام وحیدرضا ملکی رئیس اداره تبلیغ مجازی معاونت فرهنگی و تبلیغی دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم و دبیر برگزاری سومین جشنواره جنات، ضمن عرض خیرمقدم به مبلغان حاضر در جلسه و ادای احترام به شهدای انقلاب اسلامی گفت: این برنامه ویژه ی گرامی داشت چهلمین سال انقلاب اسلامی است و با توجه به تأکیدات مقام معظم رهبری مبنی بر بیان دستاوردهاو چالش های پیش روی انقلاب اسلامی، تصمیم بر این شد که سومین جشنواره جنات با موضوع انقلاب 1440 ساله به تبیین این موضوع در حوزه های مختلف بپردازد.
وی ایجاد یأس را اصلی ترین حربه ی دشمن علیه انقلاب اسلامی خواند و ادامه داد: دشمن در 40 سال گذشته از تمام توان و قدرت خود برای القای یأس در میان مردم و ممانعت از بیان دستاوردهای انقلاب اسلامی استفاده کرده است. در راستای مقابله با این حرکت دشمن، مبلغان، نقش مهمی دارند. دفتر تبلیغات اسلامی نیز با توجه به دغدغه های مقام معظم رهبری در این حوزه برنامه ای طراحی کرده که هم در فضای مجازی و هم در اعزام های حضوری به مناطق مختلف کشور این مهم لحاظ شود.
رئیس اداره تبلیغ مجازی معاونت فرهنگی و تبلیغی دفتر تبلیغات اسلامی با اشاره به وجه تسمیه این جلسه عنوان کرد: با توجه به تقارن سال 1440 هجری قمری با 40 سالگی انقلاب اسلامی ایران و با دقت در این که به اعتقاد ما، نظام جمهوری اسلامی مبتنی بر آموزه های اهل بیت (علیهم السلام) و مدل حکومتی ایشان در صدر اسلام می باشد، در این نام گذاری این مفهوم را به مخاطب می رسانیم که 40 سال انقلاب اسلامی، درختی است که ریشه و عقبه اش 14 قرن است.
حجت الاسلام ملکی خاطرنشان کرد: در بحث دستاوردهای انقلاب اسلامی باید ارزش ها و گفتمان های ابتدای انقلاب اسلامی که موجب شادی قلوب مستضعفین بود مورد توجه جدی قرار گیرد. متأسفانه شاهد فاصله گرفتن از آن آرمان های مقدس هستیم و بیشتر نگاهمان به دستاوردهای فیزیکی در حوزه های مختلف علمی و فناوری است. این دستاوردهای بسیار مهم و ارزشمند است اما دستاورد اصلی انقلاب اسلامی، آرمان های امام و انقلاب در سال های اولیه انقلاب اسلامی بود که متأسفانه مغفول مانده است. ما باید با بیان این نگاه، مخاطب خود را اغناء کنیم.
وی جهاد فرهنگی در این زمینه را ضروری خواند و افزود: این مباحث باید به مبلغان اعزامی و نیز مبلغان مجازی آموزش داده شود، بعد به تولید محتوا در حوزه های مختلف پرداخته شود و در فضای مجازی نشر پیدا کند. در این زمینه نیازمند به یک همت بلند و یک جهاد فرهنگی هستیم.
گزارش تصویری

افزودن دیدگاه جدید

متن ساده

  • تگ‌های HTML مجاز نیستند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
  • آدرس های صفحه وب و آدرس های ایمیل به طور خودکار به پیوند تبدیل می شوند.