دبیر سومین جشنواره سراسری جنّات:

جشنواره جنات با هدف تولید و انتشار آثار مرتبط با دستآوردهای چهل ساله انقلاب اسلامی برگزار می شود

تاریخ انتشار: 07:50 - 1397/09/18
حجت الاسلام ملکی، دست آوردهای انقلاب اسلامی را در حوزه های علمی-فرهنگی، سیاسی-اجتماعی، اقتصادی-معیشتی، امنیتی-نظامی دانست و توصیف کرد: فعالان فرهنگی با توجه به این دستاوردها می توانند آثار هنری خود را تولید کنند.
وحیدرضا ملکی

حجت الاسلام وحیدرضا ملکی رئیس اداره تبلیغ مجازی معاونت فرهنگی و تبلیغی دفتر تبلیغات و دبیر سومین جشنواره جنات در گفتگو با خبرنگار بلاغ، بیان داشت: کلید عبور از چالش ها و تقویت دستاوردهای انقلاب اسلامی، بازخوانی دوباره آرمان های انقلاب اسلامی است. آرمان هایی که برگرفته از کلام وحی و سنت و سیره نبوی است.
نحوه ی برگزاری جشنواره جنّات
حجت الاسلام ملکی با بیان نحوه ی برگزاری سومین جشنواره سراسری جنّات اظهار داشت: دو جشنواره قبلی ناظر به شناسایی، تقویت و تقدیر از فعالیت های دینی در عرصه‌­های سه گانه رسانه، مکتوب وفضای مجازی بود که امسال جشنواره بیشتر سمت و سوی موضوعی و محتوایی پیدا کرده است که متناسب با گرامی‌داشت چهلمین سال پیروزی انقلاب اسلامی می باشد. وی برگزاری پنج نشست تخصصی متناسب با موضوعات جشنواره را از دیگر برنامه های این جشنواره بر شمرد.
عنوان جشنواره جنّات
وی عنوان جشنواره جنّات را  «انقلاب 1440 ساله» دانست و افزود: با توجه به اینکه چهلمین سال پیروزی انقلاب اسلامی با سال 1440 هجری قمری تقارن پیدا کرده است و اعتقاد ما بر این است که این انقلاب 40 ساله، امتداد انقلاب نورانی نبی اکرم صلوات الله علیه و آله می باشد که بعد از چهارده قرن مبتنی بر سنت و سیره 14 معصوم علیهم السلام تحقق پیدا کرده است، لذا ترکیب زیبای عدد 40 با عدد 14 را که در فرهنگ دینی ما از تقدس و معانی ارزشی برخوردار می باشد، دستمایه عنوان جشنواره نمودیم.
اهداف جشنواره جنّات
رییس اداره تبلیغ مجازی، افزایش بصیرت و عمق نگاه استراتژیک در میان فعالان فرهنگی نسبت به «انقلاب اسلامی» و «تلاش های معاندان آن»، شناسایی و حمایت از نخبگان و فعالان عرصه هنر و رسانه‌هاي نوين، ایجاد موجی مثبت و امید بخش نسبت به انقلاب اسلامی در فضای هنر و رسانه‌هاي نوين کشور خصوصا فضای مجازی را، از اهداف این جشنواره برشمردند.
موضوع جشنواره جنّات
دبیر جشنواره جنّات، دست آوردهای انقلاب اسلامی را در حوزه های علمی-فرهنگی، سیاسی-اجتماعی، اقتصادی-معیشتی، امنیتی-نظامی دانست و توصیف کرد: فعالان فرهنگی با توجه به این دستاوردها می توانند آثار هنری خود را تولید کنند.
بخش تولیدات محتوایی جشنواره
حجت الاسلام ملکی بخش تولیدات محتوایی جشنواره را در چهار قالب متن(داستان کوتاه، داستانک و شعر )، گرافیک(پوستر، اینفوگرافی، عکس نوشته و کمیک استریپ )، فیلم و صوت(کلیپ صوتی و تصویری، موشن گرافی، انیمیشن) و نرم افزار و بازی(ویندوز، وب، اندروید و ios) اعلام کرد که فعالان فرهنگی باید در این قالب ها آثار خود را با رعایت شرایط و قوانین جشنواره ارسال نمایند.
نحوه ارسال آثار
وی ارسال آثار را از طریق سایت بلاغ به نشانی Balagh.ir  امکان پذیر دانست و تصریح کرد: در سایت بلاغ بخش خاصی را به جشنواره جنّات اختصاص داده ایم که شرکت کنندگان محترم از طریق آن می توانند اطلاع کامل و تفصیلی را دریافت نمایند.
زمان ارسال آثار
به گفته ی حجت الاسلام ملکی زمان تولید و ارسال آثار را از 15 آذر ماه الی 10 بهمن ماه است که بخش بازنشر آثار نیز از 10 تا 30 بهمن ماه می باشد که اطلاعات تکمیلی آن متعاقبا اطلاع رسانی خواهد شد.
نحوه داوری
دبیر جشنواره جنّات با بیان نحوه ی داوری افزود: داوری در سه مرحله شکل می گیرد:
مرحله  اول: بررسی آثار از جهت تطابق با قوانین و شرایط جشنواره، که در اطلاعیه قابل مشاهده است.
مرحله دوم: آن آثاری که قوانین را رعایت کرده باشند به مرحله ی دوم راه پیدا می کنند و از جهت سطح کیفی محتوایی و قالبی مورد بررسی قرار می گیرند.
مرحله سوم: در این مرحله آثار برگزیده با ارزیابی دقیق اساتید هر قالب، بر اساس شاخصه های قالبی و محتوایی مشخص می گردند.
شرکت برای عموم آزاد است
وی گفت: از آن جایی که جشنواره اختصاص به فعالان فرهنگی حوزوی ندارد افراد غیر حوزوی هم می توانند در این جشنواره شرکت کنند.
در خواست مشارکت در این جشنواره
در پایان حجت الاسلام ملکی از همه فعالان فرهنگی و دوستداران ایران و انقلاب اسلامی دعوت به مشارکت در این جشنواره نمودند.

 

 

افزودن دیدگاه جدید

متن ساده

  • تگ‌های HTML مجاز نیستند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
  • آدرس های صفحه وب و آدرس های ایمیل به طور خودکار به پیوند تبدیل می شوند.