دشمن می خواهد به هویت دینی و فرهنگی قم خدشه وارد کند| مسئولان از جایگاه قم صیانت کنند

تاریخ انتشار: 11:27 - 1397/10/25
حضرت آیت الله نوری همدانی نسبت به تلاش دشمن برای خدشه وارد کردن به هویت فرهنگی و دینی قم هشدا دادند و بر لزوم برنامه ریزی دقیق و هدفمند مسؤولان برای تقویت زیرساخت های عمرانی و فرهنگی قم تأکید کردند.

به گزارش خبرنگار بلاغ به نقل از خبر گزاری حوزه، حضرت آیت الله نوری همدانی امروز در دیدار دکتر بهرام سرمست استاندار جدید قم با تبریک میلاد حضرت زینب(س) به جایگاه ویژه قم اشاره کردند و گفتند: قم جایگاه خاصی از نظر شرافت و خاستگاه انقلاب بودن دارد.

ایشان با اشاره به روایاتی درباره جایگاه شهر مقدس قم افزودند: روایات فراوانی داریم که قم حرم اهل بیت(ع) است، قم شرافت بسیاری دارد و امام صادق(ع) فرمودند قم به این دلیل قم نامیده شده که با امام زمان(ع) قیام کرده و حضرت را یاری می کنند و در راه ایشان استقامت خواهند داشت.

معظم له با بیان این که بر اساس روایات در آخر الزمان بساط علم در قم پهن می شود و صدای اسلام از این شهر به کل جهان می رسد، اظهار داشتند: امام صادق(ع) فرمودند هر جباری که با قصد تخریب به قم نگاه کند خداوند او را مجازات می کند.

ایشان با تأکید بر این که قم خاستگاه انقلاب اسلامی به شمار می رود که در کل دنیا تحول ایجاد کرده است، ادامه دادند: قم جایگاه ویژه ای دارد و خدمت در قم توفیق بزرگی است که باید قدردان آن بود و مسؤولان استان باید خدا را شاکر باشند که توفیق خدمت در این شهر مهم را پیدا کرده اند.

حضرت آیت الله نوری همدانی قم را نیازمند فعالیت ها و برنامه ریزی های عمرانی و فرهنگی دانستند و ابراز داشتند: ساختمان های فرسوده بسیاری در قم به ویژه اطراف حرم مطهر وجود داردکه باید برای آنها چاره اندیشی شود و تعمیر بافت های فرسوده در قم لازم است.

ایشان عنوان کردند: مسئولان باید برای عمران قم برنامه های لازم را پیگیری کنند، متأسفانه فرودگاه قم ناتمام مانده و مردمی که برای فرودگاه سرمایه گذاری کردند دچار ضرر شدند که باید ساماندهی شود، در موضوع مونوریل هم سرمایه گذاری عظیمی صورت گرفت اما کار رها شده است و مردم سؤال می کنند که مونوریل چرا به وجود آمد و چرا به نتیجه نرسید، مسؤولان باید جوابگوی این سؤالات باشند.

این مرجع تقلید با تأکید بر توجه ویژه مسئولان به مسائل فرهنگی در قم خاطرنشان کردند: قم حرم اهل بیت(ع) و خاستگاه انقلاب است از این رو دشمن تلاش می کند که هویت دینی و فرهنگی قم را تغییر دهد، باید در برابر خواسته های شوم دشمنان مقاومت کنیم.

ایشان اضافه کردند: یکی از مسائلی که دشمن بر آن تمرکز دارد ترویج بد حجابی و بی حجابی در قم است تا هویت دینی قم را دچار خدشه کنند، هویت فرهنگی قم بسیار مهم است و مسؤولان باید از آن صیانت کنند.

حضرت آیت الله نوری همدانی با اشاره به فرازهایی از نامه امیرمؤمنان به مالک اشتر، این نامه را منشور حکومت دانستند و برای استاندار جدید قم آرزوی موفقیت و توفیق کردند.

 

افزودن دیدگاه جدید

متن ساده

  • تگ‌های HTML مجاز نیستند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
  • آدرس های صفحه وب و آدرس های ایمیل به طور خودکار به پیوند تبدیل می شوند.