شنبه ۲۲ مرداد ۱۴۰۱ /۱۵ محرم ۱۴۴۴

مسیر

رییس دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم با تولیت آستان قدس رضوی دیدار و بر ضرورت هم افزایی دستگاه های فرهنگی کشور تاکید کرد.

به گزارش بلاغ به نقل از روابط عمومی دفتر تبلیغات اسلامی، حجج اسلام والمسلمین احمد واعظی «رییس دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم» و مسعودی «رییس شعبه خراسان رضوی» با حجت الاسلام والمسلمین مروی «تولیت آستان قدس رضوی»دیدار کردند.

در این دیدار، حجت الاسلام والمسلمین واعظی با تأکید بر جایگاه رفیع علمی حضرت امام علی بن موسی الرضا(ع) در جهان تشیع اظهار داشت: امامی که مفتخر به لقب عالم آل محمد(ع) است و مضجع شریفش محل زیارت میلیون ها زائر از سراسر کشور و خارج از کشور است، با این استعدادهای مادی و معنوی ویژه می بایست هر ساله میزبان صدها اندیشمند و متفکر عرب و مسیحی باشد و مرکزی بین المللی برای تعامل، گفتگو و مناظرات علمی و قطب نشست های بین المللی فرهنگی و دیدار شخصیت های اثر گذار جهان اسلام و مسیحیت با یکدیگر باشد.

وی گفت: نهادهای علمی ـ پژوهشی وابسته به آستان قدس رضوی و حوزه علمیه خراسان رضوی، از استعدادها و سرمایه های بالقوه عظیمی برخوردارست که باید با هم افزایی به مرکزی جامع برای طراحی و اجرای کلان پروژه های علوم اسلامی و انسانی تبدیل شود و مدیریت محصولات اندیشه ای پژوهشکده های کشور و تولیدات فرهنگی جهان اسلام را به عهده بگیرد.

رییس دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم ضمن تقدیر از خدمات بی نظیر مدیران گذشته آستان قدس رضوی تصریح کرد: دوره جدید فعالیت های آستان قدس رضوی با مدیریت حجت الاسلام والمسلمین مروی می تواند، منشأ تحولات عظیم فرهنگی کشور باشد و همه خدمات زیارتی و اجتماعی خود را با رویکرد  فرهنگی و در عالی ترین سطح کیفیت به مشتاقان آن حضرت ارائه دهد.

وی با انتقاد از موازی کاری در دستگاه های فرهنگی کشور افزود: دستگاه ها، نهادها و سازمان فرهنگی کشور باید با هم افزایی و مشارکت بیشتر در فعالیت های دینی، از اتلاف نیرو و منابع پیشگیری کنند.

در ادامه این دیدار، حجت الاسلام والمسلمین مروی اظهار داشت: ما در پیروی از سفارش حضرت رضا(ع) که فرمودند "رحم الله عبدا احیا امرنا" به دنبال احیای علوم و معارف اسلامی در شأن حضرت رضا(ع) و آستان قدس رضوی هستیم.

وی با تأکید بر توسعه همه جانبه امکانات آستان قدس رضوی در دوره مدیریت مرحوم آیت الله واعظ طبسی(ره)،گفت: فعلاً توسعه و ساخت و ساز صحن و رواق جدیدی در دستور کار آستان قدس رضوی نیست و بنا داریم به فضل الهی تا پنج سال آینده تمام امکانات و توان خود را در مسیر ارتقاء کیفی خدمات فرهنگی و اجتماعی آستان قدس متمرکز کنیم.

تولیت آستان قدس رضوی تصریح کرد: ما از مدیران عالی دستگاه ها، سازمان ها و مجموعه های وابسته به آستان قدس رضوی خواسته ایم که همت خود را صرف ارتقاء کیفیت خدمات و رعایت استانداردهای سخت گیرانه در تولیدات و محصولات نمایند، به نحوی که مشتاقان حضرتش در جهان اسلام با دیدن نشان آستان قدس رضوی با اطمینان کامل از محصولات این مجموعه بی نظیر بهره برداری کنند.

وی افزود: همانطور که امام(ره) درباره کتب شهید مطهری فرمودند «تمامی آثار شهید مطهری حیات بخش است»، ما نیز به دنبال آن هستیم که تمامی محصولات و خدمات آستان قدس رضوی به سطحی از تعالی برسد که مورد اعتماد متفکران و اندیشمندان و عموم مسلمانان قرار گیرد.

حجت الاسلام والمسلمین مروی با بیان ظرفیت های متنوع مؤسسات آستان قدس رضوی اظهار داشت: ما به مدیران مؤسسات  فرهنگی و اقتصادی آستان قدس رضوی نیز تأکید کرده ایم که مؤسسات وابسته به آستان قدس باید در مسیر تحقق اهداف معنوی ولی نعمتشان حضرت رضا(ع) و به دنبال تأمین خلأهای موجود در عرصه فرهنگ و اقتصاد کشور باشند.

وی ضمن دعوت از مدیران و اعضای هیأت علمی و پژوهشگران و متفکران دفتر تبلیغات اسلامی به ایده پردازی و ارائه طرح های نو برای تحول در خدمات فرهنگی و اجتماعی آستان قدس رضوی خاطرنشان کرد: ما تصمیم داریم در این مسیر از تمام ظرفیت های علمی نهادها و دستگاه ها و سازمان های فرهنگی کشور به ویژه ظرفیت عظیم منابع انسانی دفتر تبلیغات اسلامی بهره مند باشیم.

تولیت آستان قدس رضوی در این دیدار برای رییس، هیأت امنا، اعضای هیأت علمی، مبلغان و پرسنل دفتر تبلیغات اسلامی آرزوی موفقیت کرده و از آمادگی آستان قدس رضوی برای همکاری بیشتر با دفتر خبر داد.

ارتباط در ایتا