رفتن به محتوای اصلی
آیت الله مکارم شیرازی:

رسانه های جبهه استکبار واقعیات ایران را وارونه نشان می دهند

تاریخ انتشار:
حضرت آیت الله مکارم با بیان توصیه هایی مهم خطاب به نماینده ولی فقیه در امور حج و زیارت تاکید کرد که وحدت بدون احترام به عقائد مذاهب اسلامی محقق نمی شود.
آیت الله مکارم شیرازی جدید

به گزارش بلاغ به نقل از خبرگزاری رسا، حضرت آیت الله ناصر مکارم شیرازی در دیدار حجت الاسلام والمسلمین نواب نماینده ولی فقیه در امور حج و زیارت و سرپرست حجاج ایرانی و هیات همراه، گزارش ارائه شده از سوی وی را امید بخش توصیف و برای تمامی دست اندرکاران حج و زیارت آرزوی توفیق کرد.

این مرجع تقلید در ادامه حج را آبروی اسلام و تشیع دانست و با بیان توصیه های مهم خطاب به دست اندرکاران حج، بر لزوم ارائه آموزش های لازم به حجاج تاکید کرد.

این استاد برجسته درس خارج حوزه علمیه قم با تاکید بر لزوم حضور حجاج در برنامه های آموزشی اعلامی از سوی سازمان حج، تصریح کرد: نتیجه آموزش های ارائه شده به حجاج باید به گونه ای باشد که ایرانی هایی که اعزام می شوند، از نظر ادب، اخلاق، رفتار و برخورد نمونه و الگوی حجاج دیگر کشورها باشند.

وی احترام به مقدسات مذاهب مختلف اسلامی را یک اصل مهم برشمرد و افزود: توجه و التزام به این امر حیاتی و مهم در همه موقعیت ها و اماکن ضرورت دارد، لکن در موسم حج اهمیت و حساسیت مضاعف پیدا می کند.

حضرت آیت الله مکارم شیرازی تصریح کرد: امروز در شرایطی هستیم که بیش از گذشته نیاز به وحدت داریم و باید توجه داشت که تحقق این مهم بدون احترام به عقاید مذاهب اسلامی محقق نمی شود.

این مرجع تقلید ایران هراسی و شیعه ستیزی را حربه معاندان و مستکبران خواند و گفت: رسانه های جبهه استکبار همواره تلاش می کنند واقعیتی وارونه از جمهوری اسلامی ایران ارائه کنند؛ هیات های مختلفی که به کشور ما می آیند اذعان می کنند واقعیت ایران با آنچه در رسانه ها ترسیم و تصویر می شود، فرسنگ ها فاصله دارد.

حضرت آیت الله مکارم شیرازی اظهار داشت: در چنین شرایطی باید با حضور در صحنه، تبلیغات صحیح و نیز مهم تر از آن برخورد شایسته این فضا را بشکنیم، موسم حج فرصتی مناسب برای تحقق این مهم است که حجاج باید با عمل خود در این جهت نقش آفرینی کنند.

وی اضافه کرد: امروز دنیای استکبار و غرب از یک سو با هجمه ها و تبلیغات سیاسی و از دیگر سو وهابیت با تبلیغات مذهبی علیه ما برنامه ریزی و فعالیت می کنند و باید ضمن داشتن برنامه های هدفمند برای مقابله با این هجمه، با عمل اسلامی ماهیت واقعی خود را به دنیا نشان دهیم.

گفتنی است، در ابتدای این دیدار حجت الاسلام والمسلمین نواب گزارش کاملی از برگزاری حج 98 و نیز برنامه های در دست اجرا برای برگزاری مطلوب حج سال آینده، خدمت این مرجع تقلید ارائه کرد.

وی ضمن تجلیل از فرمایشات ارزشمند حضرت آیت الله مکارم شیرازی، رهنمودهای رهبر معظم انقلاب و مرجعیت را نقشه راه دست اندرکاران حج دانست.

افزودن دیدگاه جدید

متن ساده

  • تگ‌های HTML مجاز نیستند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
  • آدرس های صفحه وب و آدرس های ایمیل به طور خودکار به پیوند تبدیل می شوند.