چهارشنبه ۱۸ تير ۱۳۹۹ /۱۷ ذو القعدة ۱۴۴۱

مسیر

به همت اداره کل تبلیغ تخصصی برگزار می گردد؛
به کسانی که بهترین جمله را با موضوع صداقت ارسال کنند، جوایز نفیسی اهداء خواهد شد.

به گزارش خبرنگار بلاغ، با توجه به اهمیت موضوع صداقت در جامعه و تأکیدات دین مبین اسلام بر رعایت این صفت اخلاقی پسندیده، اداره کل تبلیغ تخصصی معاونت فرهنگی و تبلیغی دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم، مسابقه نغمه صداقت را در موضوع بهترین جمله کوتاه با موضوع صداقت، با هدف ترویج صداقت و راستی گستری و واکاوی علل کم رنگ شدن آن در جامعه، در موضوعات ذیل برگزار می نماید:

 • پیامدهای از بین رفتن سرمایه اجتماعی بر اثر دروغگویی و عدم صداقت.
 • پیامدهای ترویج پنهان کاری و عدم شفافیت بین مسئولین و مردم.
 •  پیامدهای افزایش سوء ظن در جامعه بر اثر دروغگویی و فریب.
 •  مصادیق مخفی عدم صداقت در جامعه ، مسئولین و رسانه ها.
 • ریشه های فردی عدم صداقت در جامعه.
 • مصادیق و ریشه های اجتماعی عدم صداقت در جامعه.
 • مصادیق شایع عدم صداقت در خانواده، ادارات، بازار و ...

با توجه به نظرسنجی نسبتاً گسترده مراکز رصد، شرکت کنندگان می توانند جهت تولید جمله کوتاه در این مسابقه از میان مصادیق فراوان که دارای اهمیت و شیوع بیشتری است، بهره برداری نمایند:

صداقت، عدم صداقت/دروغ، مصداق های خیانت، دورویی و تظاهر (نفاق)، وعده پوشالی (نقض عهد)، دروغ عادی، دروغ های سفید، نشر اکاذیب، دروغ مصلحت‌آمیز، توریه، بهانه آوردن، تهمت (بهتان)، افتراء، مغالطه (سفسطه)،  یاوه‌گویی، تحریف، تفسیر به رأی، سرقت علمی (انتحال)، سانسور، تبانی، گفتن بخشی از حقیقت، مخفی کردن اطلاعات، دریغ کردن اطلاعات، کتمان حقیقت، سکوت، پنهان‌کاری، مبهم‌سازی، دروغ شوخی، اغراق، غلو، چرب‌زبانی (چاپلوسی / تملق‌گویی)، کلاهبرداری، تدلیس، سیاه‌نمایی، سرقت و اختلاس، حیله (مکر)، نیرنگ (حقه)، کم‌فروشی.

شرایط:

 • جمله کوتاه، شعر یا نثر ادبی که بطور مستقیم یا غیر مستقیم اشاره به صداقت در جامعه و سبک زندگی اسلامی داشته باشد.
 • تعداد کارکترهای جمله کوتاه بیشتر از ۳۰۰ کارکتر نباشد.
 • جمله تولیدی شخص باشد، تکراری و یا کپی نباشد.
 • عین متن یا ترجمه آیات و روایات و سخن بزرگان مورد پذیرش نیست، برداشت ادبی از این موارد که با ذوق فردی آمیخته شود و جمله نو پدید آورد، پذیرش می گردد.

جوایز:

 رتبه اول: کارت هدیه ۵۰۰ هزارتومانی

 رتبه دوم: کارت هدیه ۴۰۰ هزار تومانی

 رتبه سوم: کارت هدیه ۳۰۰ هزار تومانی

۳۰ کارت هدیه ۱۰۰ هزار تومانی به قید قرعه برای کلیه جملات حائز رتبه

 

جهت شرکت در این مسابقه:

کافیست جملات تولیدی خود را تا ۲۰ اسفندماه از طریق لینک زیر یا به شماره ۳۰۰۰۱۴۴۰۶۰  پیامک ارسال نمایید و از جوایز ویژه بهره مند گردید.

نکته مهم؛ لطفا جملات خود را در قسمت نظرات ننویسید و در صورت نوشتن ترتیب اثر داده نخواهد شد.

زمان مسابقه به پایان رسیده است

 

نظرات

سلام کی برنده ها اعلام میشن؟؟؟
سلام علیکم ضمن تشکر از همه شرکت کنندگان گرامی به اطلاع می رسانیم، با توجه به اتمام مهلت ارسال جملات، تیم داوری در حال بررسی اولیه و سپس داوری نهایی جملات می باشد. ان شاء الله در نیمه دوم فروردین ۹۹ نتایج نهایی از طریق همین سایت اعلام خواهد شد.
سلام فقط میشه یه جمله گفت یا بیشتر هم‌میشه؟
سلام علیکم ضمن تشکر از شرکت شما در این مسابقه به اطلاع می رساند، تعداد جملات محدودیت ندارد و شما می توانید با چندین جمله در این مسابقه شرکت کنید. موفقیت را برایتان آرزومندیم.
سلام علیکم هر شخص چند جمله می تونه ارسال کنه ؟
سلام علیکم تعداد جملات محدودیت ندارد و شما می توانید با چندین جمله در این مسابقه شرکت کنید. موفقیت را برایتان آرزومندیم.
منظورتون از ۳۰۰ کارکتر چیه...۳۰۰حرف یا کلمه
سلام علیکم منظور از ۳۰۰ کاراکتر، تعداد حروف مندرج دریک جمله می باشد.
جمله ای کوتاه اما پرمعنی؛نجات در صدق و راست گوییست
صداقت کهنه متاعی ست که در بازار مردها پیدا نمی شود اینو واسه شوخی گفتم . صداقت یکی از بهترین صفات است که خداوند به انسانهای خاص عطا کرده . اما باور کنید صداقت تنها چیزی است که این روزها کمتر پیدا میشه. و در واقع انسانهای خاص کمتر پیدا میشه .
سلام. جهت شرکت در مسابقه و ثبت جملات لطفا از لینک ثبت شده در ذیل خبر استفاده کنید. موفقیت را برایتان آرزومندیم.
سلام علیکم شرکت کننده محترم نظرات خود را به لینک بالا بفرستید. به جملات نوشته شده در قسمت نظرات ترتیب اثر داده نخواهد شد. با تشکر
تمام خیرات وبرکات مدینه الرسول ازسرانگشت صداقت بودوتمام واپسگراییهای مسلمین ازفاصله گرفتن ازآن
بسم الله همیشه چشم و دل غباری دارد از نگاه به دنیا وقتی موفق به وصل در نماز میشوم اشکها آسمان دلم راغبا رروبی میکند و سکوت سرتاسر زبان و سکون در عملم پدید می آید آنگاه. هرچند کوتاه اما انگار حکیمانه میشود کلامم آخر از من نیست چون اشکهایی که ریختم الهی بود و کلام از ذره بین الله گذشت دیگر انگار به نوری و هدایتی میرسم که میخواهم با چشمهای بسته دنیا و امر حق و آخرت را یک یک سیر کنم نا گاه میبینم باز زنگ عفلت دنیا به صدا در می آید مثل شیطان گاه عالب و گاه معلوب میشوم خایا عالبم کن بر نفسم و نشنوم و نگویم جز صدای تو التماس دعای فراوان
سلام علیکم. لطفا به محدودیت ۳۰۰ کارکتر برای جمله توجه کنید. لطفا جملات خود را از طریق لینک ذیل خبر ثبت نمایید. موفقیت شما را آرزومندیم.
یادمان باشد حقیقت را با مجاز عوض نکنیم
سلام. جهت شرکت در مسابقه و ثبت جملات لطفا از لینک ثبت شده در ذیل خبر استفاده کنید. موفقیت را برایتان آرزومندیم.