رفتن به محتوای اصلی

دوره مجازی آمادگی آزمون اخذ پروانه مشاوره خانواده قوه قضائیه

تاریخ انتشار:
معاونت فرهنگی و تبلیغی دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم در راستای کاهش آسیب های ناشی از بحران های خانوادگی در برگزاری دوره مجازی آمادگی آزمون اخذ پروانه مشاوره خانواده قوه قضائیه مشارکت می کند.

به گزارش خبرنگار بلاغ، معاونت فرهنگی و تبلیغی دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم در راستای کاهش آسیب های ناشی از بحران های خانوادگی در برگزاری دوره مجازی آمادگی آزمون اخذ پروانه مشاوره خانواده قوه قضائیه مشارکت می کند.

مرکز وکلا، کارشناسان رسمی و مشاوران خانواده قوه قضائیه در راستای اجرای قانون حمایت از خانواده مصوب 1393، نسبت به برگزاری آزمون کتبی و مصاحبه شفاهی(عملی) و ارائه پروانه مشاوره خانواده اقدام نموده است.

معاونت فرهنگی و تبلیغی دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم در راستای کاهش آسیب های ناشی از بحران های خانوادگی در برگزاری دوره مجازی آمادگی آزمون اخذ پروانه مشاوره خانواده قوه قضائیه که از سوی دانشکده زن و خانواده دانشگاه ادیان و مذاهب و با همکاری: مرکز مدیریت حوزه های علمیه خواهران و جامعه الزهرا(س) برگزار می شود، مشارکت خواهد کرد.

دوره مجازی ارتقای آمادگی جهت شرکت در آزمون مشاوران خانواده قوه قضائیه، در راستای توانمندسازی متقاضیان اخذ پروانه مشاوره خانواده، جهت طلاب فارغ التحصیل سطح 2 و بالاتر خواهر و برادر حائز شرایط شرکت در این دوره و نیز دانشجویان فارغ التحصیل مقطع کارشناسی و بالاتر گرایش های مندرج در فراخوان این آزمون برگزار خواهد شد.

این دوره بصورت آفلاین و آنلاین(برخط) برگزار خواهد شد و حاوی جزوات تلخیصی و نموداری از برخی محورهای آزمون، فایل صوتی تدریس اساتید برتر در محورهای مرتبط با برخی سرفصل های این آزمون، جلسات فشرده آنلاین(برخط) بیان نکات مهم برخی دروس توسط اساتید برجسته کشوری و کارگاه های آشنایی با فرایند مشاوره و آمادگی جهت آزمون شفاهی(عملی) می باشد. شرکت کنندگان می توانند پک کامل دوره و یا تک درس های مورد علاقه و یا آزمون های خودسنجی را برگزینند و نسبت به پرداخت هزینه متناسب با انتخاب خود اقدام نمایند. لازم به ذکر است که طلاب از تخفیف پنجاه درصدی جهت شرکت در این دوره برخوردار خواهند بود.   

داوطلبان با توجه به رشته دانشگاهی خود، علاوه بر پاسخ به سوالات عمومی آزمون مشاوران خانواده، در یکی از سه حوزه: مشاوره روانشناختی، مشاوره حقوقی و مذهبی و مشاوره مددکاری اجتماعی(که سوالات آن ها بصورت جداگانه طرح خواهد شد)، شرکت خواهند کرد.

دوره مجازی آمادگی آزمون مشاوران خانواده تلاش دارد محتواهای آموزشی متناسب با هر سه گرایش(با تمرکز بیشتر بر گرایش حقوقی-مذهبی و روان شناختی) را ارائه نماید.

"آزمون مشاوران خانواده قوه قضائیه" از دو بخش آزمون مکتوب(که توسط سازمان سنجش برگزار خواهد شد) و آزمون شفاهی(که توسط مرکز وکلا، کارشناسان رسمی و مشاوران خانواده قوه قضائیه برگزار می شود) تشکیل خواهد شد.

با توجه به فرصت محدود باقیمانده تا آزمون کتبی(جمعه ۴ مهرماه 1399)، تمرکز"دوره مجازی آمادگی آزمون مشاوران خانواده" بر مهارت -افزایی جهت شرکت در مصاحبه شفاهی(عملی) که در زمستان 1399 برگزار می شود، خواهد بود. گرچه شرکت کنندگان می توانند با مطالعه محتوای آموزشی ارائه شده و استفاده از آزمون های خودسنجی خود را جهت آزمون کتبی مهیا کنند، اما با توجه به حجم محتوا و نیازمندی قبولی در مصاحبه شفاهی به آشنایی همزمان با مهارت های مشاوره ای عملی و محتواهای علمی مرتبط با آزمون مکتوب، هدف گذاری در طراحی دوره، افزایش امکان قبولی در آزمون شفاهی به همراه توانمندسازی محدود و متناسب با محدودیت زمانی برای آزمون مکتوب خواهد بود.

شایان ذکر است که هزار نفر از پذیرفته شدگان آزمون در استان های مختلف کشور در کلینیک های مشاوره دارای مجوز از قوه قضائیه به فعالیت خواهند پرداخت.

این دوره به منظور ارتقای آمادگی کسانی خواهد بود که با مراجعه به سایت سازمان سنجش كشور به نشانی www.sanjesh.org نسبت به مطالعه دقیق آگهی و ثبت نام در آزمون مشاوران خانواده اقدام نموده اند(ثبت نام در این دوره فرد را از ثبت نام در آزمون مندرج در سایت سازمان سنجش بی نیاز نخواهد کرد). البته شرکت برای سایر افرادی که مایلند خود را برای آزمون سال آینده مهیا کنند و یا علاقمند به آشنایی با محتواهای علمی ارائه شده در دوره می باشند بلا مانع است.

با توجه به پیگیری های دانشکده زن و خانواده برای راه اندازی کلینیک مشاوره خانواده(حقوقی، مذهبی و روان شناختی)، شرکت کنندگان در این دوره از اولویت جهت شرکت در دوره های کارورزی و گزینش مشاورین این کلینیک برخوردار خواهند بود.

مهلت ثبت نام در دوره آمادگی آزمون تا 25 مردادماه خواهد بود و دوره از ابتدای شهریور ماه آغاز خواهد شد.

اطلاعات بیشتر را از طریق لینک­های زیر دریافت نمایید:

اطلاعات پیرامون شرایط ثبت‌نام آزمون مشاوران خانواده قوه قضائیه

دفترچه راهنمای ثبت نام دوره مجازی آمادگی  آزمون مشاوران خانواده

دفترچه راهنمای پرداخت هزینه دوره مجازی آمادگی آزمون مشاوران خانواده

 

1111111.png

 

 

 

دیدگاه‌ها

ابراهیم شکری 14:19 - 1399/05/15

باسلام..ممنون از طرح خوبی ک دارید..اگ میشه و امکان هست طلاب از سطح یک بتونن تو طرح شرکت کنن..موفق باشید

مسلم بندانی 08:15 - 1399/05/16

سلام. دوره مفیدی هست. إنشاءالله خداوند به شما اجر بدهد. تشکرمیکنم از زحماتتون.

افزودن دیدگاه جدید

متن ساده

  • تگ‌های HTML مجاز نیستند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
  • آدرس های صفحه وب و آدرس های ایمیل به طور خودکار به پیوند تبدیل می شوند.