يكشنبه ۳ مهر ۱۴۰۱ /۲۸ صفر ۱۴۴۴

مسیر

در گفت وگویی با رئیس اداره امور تبلیغ نخبگان تبیین شد؛
رئیس اداره امور تبلیغ نخبگان دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم در گفتگو با خبرنگار بلاغ از اهداف و دستاوردهای جلسات مشترک مبلغان نخبه با علمای اهل سنت در سفر به استان سیستان و بلوچستان خبر داد.

به گزارش خبرنگار بلاغ، حجت الاسلام و المسلمین عباس زاده از اهداف و دستاوردهای جلسات دیدار و هم اندیشی مبلغان نخبه با علمای اهل سنت استان سیستان و بلوچستان خبر داد.

رئیس اداره امور تبلیغ نخبگان اظهار داشت: این سفر در راستای برنامه های قطب تعمیق ایمان و باورهای دینی اجرایی شد و هدف از این دیدارها ایجاد انس والفت بیشتر و زدودن شبهات مذهبی و سیاسی از جامعه نخبگانی اهل سنت و نیز نیل به اعتدال در اندیشه، گفتار و رفتار و تعمیق باور به وحدت وهمگرایی اسلامی بود.

وی در ادامه مطالب خود افزود: جبهه استکبار و ایادی آن با طرح شبهات سیاسی و قومی-مذهبی در پی ایجاد اختلاف، تفرقه میان مسلمانان، ترویج و گسترش جریانهای التقاطی در منطقه و به ویژه مناطق سنی نشین ایران است. بدیهی است که در این راستا نخبگان و افراد تاثیر گذار بیش از دیگران مورد توجه دشمنان می باشند. به منظور تقابل با این تحرکات سازمان یافته ضرورت دارد که عموم اهل سنت و به ویژه جامعه نخبگانی آنها در برابر القائات دشمنان، از واقعیتها مطلع شوند، در این جلسات دوستانه مباحث به صورت طرفینی و در قالب گفتگوهای رو در رو و صمیمی مطرح شد که در ضمن این مباحث، شبهات اساسی تبیین گردید.

حجت الاسلام عباس زاده بیان کرد: امید است با تعامل هرچه بیشتر، دشمنان مشترک  روز به روز مایوس و منزوی شوند و امت پیامبر(ص) با تکیه بر مشترکات در صفا و صمیمیت در کنار هم قرار گرفته و در مقابل دشمنان مشترک اتحادی هدفمند را شکل دهند.

رئیس اداره امور تبلیغ نخبگان گفت: دیدارها در منطقه چابهار به میزبانی نماینده ولی فقیه در امور اهل سنت و همکارانشان در قالب جلساتی چون؛ دیدار صمیمانه با علمای طراز اول منطقه مانند امام جمعه اهل سنت و رئیس مدرسه علمیه جامعه الحرمین الشریفین و مفتی اهل سنت چابهار مولانا عبدالرحمن ملا زهی، امام جمعه و رئیس مدرسه سلمان فارسی و مفتی اهل سنت شهرستان نگور مولانا عبدالرحمن عارفی و امام جمعه و مدیر مدرسه دارالعلوم مجددیه نعیمیه عبدالرحمن ترنج زرو، بازدید از مدارس علمیه و دیدار با اساتید و طلاب، معتمدین و مسئولین دولتی اهل سنت مانند بخشدار زرآباد هاشم شاهو زهی و مولوی مهروزه هی امام جمعه زرآباد صورت گرفت.

وی با مثبت ارزیابی کردن دیدارها به اهداف این سفر اشاره کرد و گفت: در جلسه ای که با آقای دکتر کردان رئیس محترم منطقه آزاد چابهار و معاون نماینده محترم ولی فقیه در استان و چند نفر از همکارانشان برگزار شد، در خصوص موضوعاتی همچون؛ تعاملات و اخوت بین مذاهب اسلامی و رعایت شئونات تاکید شد.

حجت الاسلام عباس زاده اظهار داشت: گفت و شنود با علمای اهل سنت، ایجاد فضایی صمیمی وعاطفی و دوستانه، شنیده شدن انتظارات و مطالبات سیاسی و قومی-مذهبی اهل سنت از زبان نخبگان آنها، تاکید بر استمرار ارتباط و گفتگو با نخبگان از اهداف این سفر بود.

ارتباط در ایتا