پنجشنبه ۱۹ تير ۱۳۹۹ /۱۸ ذو القعدة ۱۴۴۱

مسیر

نسخه چاپ
مبلغان جهادی(۵۳)
مدیر گروه جهادی نخبگان مصباح الهدی داشتن روحیه جهادی را در گسترش آموزه­ های دینی بسیار مؤثر دانست و گفت: این فرهنگ برگرفته از سیره رزمندگان اسلام در ۸ سال دفاع مقدس است.
تبلیغ جهادی

به گزارش بلاغ، حجت­ الاسلام بهنام ریحانی، مدیر گروه جهادی نخبگان مصباح­ الهدی در گفت و گو با رسا، به مؤلفه های شخصیتی مبلغان جهادی پرداخت و گفت: نخستین مؤلفه مبلغان، تهذیب است؛ چرا که لازمه تبلیغ جهادی برای خدا کار کردن است؛ ولایت­ پذیری، یکی دیگر از مؤلفه­ های شخصیتی مبلغان جهادی به شمار می­رود؛ به این معنا که بایستی گوش به فرمان ولی فقیه بوده و از فرامین او اطاعت بپذیرد.

این مبلغ دینی افزود: مؤلفه بعدی که مبلغان جهادی باید آن را دارا باشند، این است که در زمینه ای که می خواهند کار کنند علم داشته باشند و در غیر این صورت وارد آن فعالیت نشود؛ به عنوان مثال، اگر کسی کار دانش ­آموزی می­ کند، بایستی با تحقیقات، بررسی و گذراندن دوره­ هایی بتواند برای تمامی مخاطبان خود مثمر ثمر واقع شود.

وی با اشاره به وضعیت امروز تبلیغ جهادی در حوزه علمیه اظهار داشت: سیری از حرکت­ های جهادی و دانش ­آموزی خوبی صورت گرفته است، اما باید ضابطه­ مند شده و محتواهای خوبی ارائه شود تا مورد استفاده دانش ­آموزان قرار گیرد.

راهکاری برای جلوگیری از موازی­ کاری­های تبلیغی

مدیر گروه جهادی نخبگان مصباح ­الهدی درباره دوری از موازی­ کاری­های تبلیغی ابزار داشت: تشکل فراگیر تبلیغ چند سالی است که شکل گرفته و تمامی گروه­ های تبلیغی تحت این تشکل به فعالیت می ­پردازند و برای جلوگیری از نپرداختن به موازی­ کاری­ها بایستی ضابطه­ هایی وجود داشته باشد؛ یعنی گروه هایی که به تبلیغ مشابه از جمله کار با دانش ­آموزان می ­پردازند، تحت نظارت کارگروهی قرار گیرند و محتوای واحدی به آنها ارائه شود.

حجت­ الاسلام ریحانی افزود: در این صورت بایستی از انجام فعالیت چند گروه در زمینه­ ای خاص در یک استان جلوگیری شود و تمامی افرادی که تمایل به فعالیت در آن زمینه را دارند، تحت عنوان یک گروه به تبلیغ و فعالیت بپردازند.

نپرداختن به تبلیغ موجب به وجود آمدن مشکلات فرهنگی در جامعه می شود

این مبلغ دینی درباره فرهنگ جهادی گفت: فرهنگ جهادی در گسترش آموزه­ های دینی مؤثر و دخیل است؛ این مسأله برگرفته از جبهه­ های جنگ هشت سال دفاع مقدس می­ باشد.

وی با بیان این که رسالت طلبگی ما تبلیغ است، اظهار کرد: اگر طلبه ­ای گمان کند که تبلیغ و تحصیل همزمان به درس و بحث آسیب می­ رساند، سبب خدشه­ دار کردن رسالتش می شود؛ بایستی به درس نیز پرداخت، اما نپرداختن به تبلیغ، موجب به وجود آمدن مشکلات فرهنگی در جامعه می­ شود.