سه شنبه ۵ مرداد ۱۴۰۰ /۱۷ ذو الحجة ۱۴۴۲

مسیر

امروز برگزار شد؛
مراسم رونمایی از سایت کنگره آیت الله آصفی امروز در دفتر رئیس دفتر تبلیغات اسلامی با حضور رئیس دفتر تبلیغات اسلامی و معاون فرهنگی تبلیغی دفتر تبلیغات اسلامی و دست اندرکاران این کنگره و جمعی از خبرنگاران برگزار شد.

مراسم رونمایی از سایت کنگره آیت الله آصفی امروز در دفتر رئیس دفتر تبلیغات اسلامی با حضور رئیس دفتر تبلیغات اسلامی و معاون فرهنگی تبلیغی دفتر تبلیغات اسلامی  و دست اندرکاران این کنگره و جمعی از خبرنگاران برگزار شد.
حجت الاسلام والمسلمین دکتر احمد واعظی رئیس دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم  در این مراسم با تآکید بر اینکه تمام اقشار جامعه نیاز به الگویی که موجب رشد و بالندگی آنان شود دارند، افزود: در میان شخصیتهای نمونه که می توانند به عنوان الگو برای جوانان و بخصوص طلاب جوان باشند، آیت الله آصفی از شخصیتهای نمونه حی و زنده است که در عرصه های مختلف بصورت شایسته حضور پیدا کردند.
وی با اشاره به مقام علمی و فکری آیت الله آصفی افزود: آیت الله آصفی از سن ۲۰ سالگی دست به قلم بود و در حوزه های متنوعی از علوم و معارف اسلامی اثر آفرید. بصیرت ایشان نسبت به ابعاد مختلف جوامع اسلامی مثال زدنی است.
حجت الاسلام  واعظی تواضع و زهد را از صفات فردی آیت الله آصفی عنوان کرد و گفت: شخصیت تاریخ سازی همچون ایشان نسبت به عناوین حوزوی و اجتماعی بی تعلق بود و با اینکه ارتباطات گسترده ای در عراق و ایران با علما و اندیشمندان داشت در عین حال فردی متواضع بود. آیت الله آصفی را می توان یک الگوی تمام عیار نامید.
وی تقدیر از شخصیت بی نظیر آیت الله آصفی را وظیفه دانست و بیان کرد: اقداماتی قبل از برگزاری کنگره آیت الله آصفی انجام گرفته است و رونمایی از سایت یکی از کارهایی است که در چارچوب این کنگره انجام می پذیرد.
در ادامه حجت الاسلام سعید روستاآزاد معاون فرهنگی تبلیغی دفتر تبلیغات اسلامی ضمن تشکر از دست اندرکاران و مجریان کنگره آیت الله آصفی عنوان کرد : تلاش مجموعه بر این است که کنگره در اوایل مهرماه سال جاری برگزار شود.
محمد جواد صاحبی دبیرعلمی کنگره آیت الله آصفی نیز با اشاره به اهمّ فعالیتهای صورت گرفته قبل از برگزاری کنگره آیت الله آصفی افزود: ۲۰۰ اثر از آثار علامه آصفی جمع آوری شده که از عراق به ایران منتقل شده است و مرکز احیای میراث اسلامی وظیفه تدوین و تصحیح این آثار را بر عهده داشت. این مجموعه در دوبخش عربی و فارسی در آستانه کنگره آماده نشر می شود که شامل مباحث فقهی ،کلامی،سیاسی،اجتماعی و اقتصادی است.
صاحبی تلخیص و بازنگاری برخی آثار آیت الله آصفی را از دیگر فعالیتهای پیش از کنگره عنوان کرد و گفت: کتاب مستقلی در حال تدوین است که در آن به اندیشه سیاسی آیت الله آصفی پرداخته شده و همزمان با برگزاری کنگره ارائه خواهد شد.
دبیرعلمی کنگره آیت الله آصفی افزود: در بخش اطلاع رسانی کنگره به همراه خبرنامه مکتوب، سایت کنگره علامه آصفی نیز آماده بهره برداری است که شامل اطلاعات فردی و شخصیتی، مقالات و برخی آثار آیت الله آصفی است. این سایت به آدرس www.al-asefi.com  در دسترس کاربران اینترنتی قرار دارد./*

ارتباط در ایتا