رفتن به محتوای اصلی
به همت اداره کل تبلیغ تخصصی برگزار شد؛

اولین رویداد طراحی بوم تربیتی با نام هنر تربیت دینی ویژه مبلغان تخصصی تربیت محور

تاریخ انتشار:
به همت اداره کل تبلیغ تخصصی معاونت فرهنگی و تبلیغی دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم، اولین رویداد طراحی بوم تربیتی با نام "هنر تربیت دینی" ویژه مبلغان تخصصی تربیت محور برگزار شد.

به گزارش خبرنگار بلاغ، حجت الاسلام و المسلمین وحیدرضا ملکی رئیس اداره اعزام مبلغان و گروه های تبلیغ تخصصی معاونت فرهنگی و تبلیغی دفتر تبلیغات اسلامی قم، از برگزاری اولین رویداد برنامه ریزی تربیتی " هنر تربیت دینی"، در روزهای پنج شنبه و جمعه ۷ و ۸ بهمن ماه ۱۴۰۰ با حضور 50 نفر از برادران و خواهران تبلیغ تخصصی دانش آموزی و فعال طرح تربیت محور در اردوگاه فرهنگی - تربیتی امام خمینی ره واقع در لواسان تهران، خبر داد.

رئیس اداره اعزام مبلغان و گروه های تبلیغ تخصصی اظهار داشت: با هدف ارتقاء توانمندی مبلغان متخصص و فعال در عرصه فعالیت های تربیت محور در حوزه دانش آموزی و آشنایی با مدل طراحی جامع برنامه تربیتی با توجه به سه گام مساله شناسی، تعریف اهدف تربیتی و طراحی برنامه های مؤثر تربیتی، اولین رویداد طراحی بوم تربیتی با نام "رویداد هنر تربیت دینی" برگزار شد.

وی در ادامه افزود: آشنایی با برخی مبانی مطرح تربیت اسلامی، آشنایی با بایسته های فعالیت تربیتی، آموزش برنامه ریزی تربیتی در قالب طراحی بوم تربیتی، آشنایی با کار تشکیلاتی در قالب تیم های تربیتی، شناسایی ایده ها و برنامه های مؤثر تربیتی و حمایت از آنها مهمترین اهداف این رویداد می باشد.

مدیر اجرایی رویداد «هنر تربیت دینی» گفت: شرکت کنندگان رویداد، در جلسه توجیهی و آموزشی پیش از رویداد که در روز دوشنبه 4 بهمن ماه با حضور حجت السلام و المسلمین مجتبی وافی در سالن رضوان معاونت فرهنگی و تبلیغی برگزار شد، با برخی از مبانی مطرح در تربیت دینی و الزامات فعالیت تربیت دینی تحت عنوان« تربیت چه چیز نیست» آشنا شدند.

www-balagh-ir-u6901n17252_2.jpg

رئیس اداره اعزام مبلغان و گروه های تبلیغ تخصصی اظهار داشت:در ادامه طرح مذکور مبلغان در اردوی دو روزه طراحی بوم تربیتی در روزهای پنج شنبه و جمعه 7و8 بهمن ماه در اردوگاه فرهنگی و تربیتی امام خمینی ره واقع در لواسانات تهران شرکت کرده و ضمن آشنایی با مؤلفه های مؤثر در طراحی برنامه تربیتی که توسط حجت الاسلام و المسلمین دُرودی ارائه گردید، آموزش های لازم را جهت طراحی بوم تربیتی توسط توسط مربیان و پشتیبان ها دریافت کردند.

حجت الاسلام و المسلمین ملکی بیان کرد: مخاطب شناسی، مساله شناسی، هدف گذاری تربیتی، ظرفیت شناسی، تعریف برنامه های مرتبط، شناسایی منابع پشتیبانی و زمان بندی اجرا را، از جمله مؤلفه های مدنظر در طراحی بوم فرهنگی تربیتی دانستند. 

وی ابراز داشت: بعد از آموزش های لازمه، مبلغان در قالب 12 تیم سه الی چهار نفره سازماندهی شده و با مشارکت گروهی و تحت نظر مربیان و پشتیبان ها(منتورها) به طراحی و تکمیل بوم خود پرداختند و در روزجمعه 8 بهمن در جلسه داوری شرکت نموده و با ارائه دفاعیه از طرح های خود در جلسه مذکور توسط هیأت داوران و آراء عمومی حاضرین مورد ارزیابی قرار گرفتند و در نهایت  4 تیم برگزیده مشخص و مورد تقدیر قرار گرفتند.

8888_1.jpg

گزارش تصویری

دیدگاه‌ها

م.ع 18:06 - 1400/11/16

سلام،حرکت جانانه است،أحسنتم،اگرچه میبایست از۴۰سال پیش این فکر وبرنامه به ذهن وطرح وبرنامه متولیان امر می افتاد،دانش آموزان جان وهسته مرکزی انقلاب ونظام هستند.بیشتر از این می بایست برای این قشر طرح و برنامه و...داشت.ماهی را هروقت از آب بگیری تازه است بشرطی که روی شعله نسوزه...پیروز باشید

افزودن دیدگاه جدید

متن ساده

  • تگ‌های HTML مجاز نیستند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
  • آدرس های صفحه وب و آدرس های ایمیل به طور خودکار به پیوند تبدیل می شوند.