يكشنبه ۱۵ تير ۱۳۹۹ /۱۴ ذو القعدة ۱۴۴۱

مسیر

حجت‌الاسلام ماندگاری:
عضو هیات مدیره مؤسسه روایت سیره شهدا با بیان این‌که حضور همگانی مردم در راهپیمایی ۲۲ بهمن می‌تواند دشمن را به عقب براند، تصریح کرد: دشمن از این جمله امام می‌ترسد که اگر همه مردم به صحنه آمده و سطل آبی خالی کنند، اسرائیل را آب خواهد برد.
ماندگاری

به گزارش بلاغ به نقل از رسا، ششمین جلسه از سلسله نشست‏ های جشن انقلاب به همت هیأت محبان اهل‌بیت(ع)، شب گذشته با سخنرانی حجت‌الاسلام محمد مهدی ماندگاری، عضو هیات مدیره مؤسسه روایت سیره شهدا و با حضور حجت‌الاسلام قرائتی و حجت‌الاسلام قوامی امام جمعه شهرک پردیسان قم، در مسجد حضرت زینب کبری(س) این شهرک برگزار شد.

حجت‌الاسلام ماندگاری با بیان این‌که انقلاب اسلامی ما ترجمه آیه شریفه «تعاونوا علی البر و التقوی» بود، گفت: اگر ما در کارهای خانگی و مسجدی و ملی خودمان با نگاه قرآنی تعاون حرکت کنیم، همواره موفق خواهیم بود و دلیل آن پیروزی انقلاب اسلامی ایران با تعاون همگانی است.

وی با بیان این‌که چهار اصل از جمله «تعاونوا علی البر و التقوی» برداشت می‌شود، اظهار داشت:‌ بر اساس برداشتی که از لفظ تعاونوا می‌شود، برای پیروزی بر مشکلات، همه باید حضور داشته باشند که انقلاب ما نیز با حضور همگان توانست به پیروزی برسد.

عضو هیات مدیره مؤسسه روایت سیره شهدا تأکید کرد: مقابله با تحریم‌ها از مقابله با رژیم پهلوی آسان تر نیست و برای پیروزی بر مشکلات اقتصادی لازم است تا همچون ابتدای انقلاب، همگان حضور پیدا کنند.

وی با بیان این‌که حضور همگانی در راهپیمایی ۲۲ بهمن می‌تواند دشمن را به عقب براند، تصریح کرد: دشمن از این جمله امام می‌ترسد که اگر همه مردم به صحنه آمده و سطل آبی خالی کنند، اسرائیل را آب خواهد برد.

حجت‌الاسلام ماندگاری با بیان این‌که اصل دومی که از لفظ تعاونوا برداشت می‌شود، امت واحده شدن ملت حاضر در صحنه است، تأکید کرد: چنانچه امتی با محوریت رهبری شیعه و ولایت الهیه شکل گیرد، جامعه را سراسر نور فرا می‌گیرد.

وی با بیان این‌که اصل سومی که از کلمه تعاونوا برداشت می‌شود، وحدت میان تمام امت واحده‌ در صحنه حاضر است، عنوان کرد: اصل دیگری که از آیه نامبرده برداشت می‌شود، لفظ «بر» است.

عضو هیات مدیره مؤسسه روایت سیره شهدا بیان کرد: «بر» همان خدماتی است که به صورت گسترده در انقلاب اسلامی شکل گرفته است؛ البته پیشرفت و برتری یافتن در دنیا، بدون حضور متحد همگان با محوریت رهبر شیعی اتفاق نمی‌افتد.

وی تأکید کرد: بر اساس آیه شریفه «تعاونوا علی البر و التقوی» می‌بایست همگان با وحدتی مضاعف و محوریت رهبر معظم انقلاب در جامعه حضور یافته و تلاش خود را برای «بر» و پیشرفت اجتماعی به کار بسته و در نهایت تقوای الهی را مو به مو عمل کنند.

حجت‌الاسلام ماندگاری یادآورد شد: با رعایت تعاون و بر و تقوی از سوی تمام مردم انقلابی ایران بود که ظلم و ستم نابود و انقلاب اسلامی پیروز شد؛ اگر این شروط امروز نیز رعایت شود، بر مشکلات اقتصادی و تحریم‌ها فائق خواهیم آمد.