رفتن به محتوای اصلی
رئیس اداره آموزش مرکز آموزش های کاربردی:

دوره «تربیت مبلغ پیشگیری از اعتیاد» برگزار شد

تاریخ انتشار:
رئیس اداره آموزش مرکز آموزش های کاربردی معاونت فرهنگی و تبلیغی دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم در گفتگو با خبرنگار بلاغ، از برگزاری دوره «تربیت مبلغ پیشگیری از اعتیاد» خبر داد.
دوره «تربیت مبلغ پیشگیری از اعتیاد» برگزار شد

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بلاغ، حجت الاسلام والمسلمین جواد خداپرست رئیس اداره آموزش مرکز آموزش های کاربردی معاونت فرهنگی و تبلیغی دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم در گفتگو با خبرنگار ما، از برگزاری دوره «تربیت مبلغ پیشگیری از اعتیاد» خبر داد.

رئیس اداره آموزش مرکز آموزش های کاربردی در ابتدای مطالب خود، اعتیاد را یکی از عوامل مهم انحطاط خانواده و اجتماع برشمرد و اظهار داشت: یکی از مسائل مهمی که امروز گریبان گیر جامعه است، مسئله اعتیاد به مواد مخدر و روان گردان بوده که اثرات سوء آن در مرحله اول متوجه خانواده و سپس منشأ سایر آسیب­ های اجتماعی می­ شود.

حجت الاسلام والمسلمین خداپرست بیان کرد: برای کاهش و حل این مسئله راهکارهای مختلفی توسط کارشناسان ارائه شده که یکی از آن موارد، اقدامات فرهنگی می باشد که با ارتقاء میزان آگاهی، تقویت باورهای دینی و معنوی، ارائه مدل سبک زندگی دینی، آموزش مهارت­های ارتباط اجتماعی و... امکانپذیر است.

وی در ادامه افزود: مرکز آموزش های کاربردی معاونت فرهنگی و تبلیغی دفتر تبلیغات اسلامی با هدف تربیت نیروی متخصص در عرصه پیشگیری از اعتیاد با رویکرد فرهنگی-تبلیغی، اقدام به برگزاری دوره آموزشی از بین طلاب و مبلغین نموده است.

رئیس اداره آموزش مرکز آموزش های کاربردی با اشاره به سرفصل های این دوره آموزشی خاطر نشان کرد: دوره آموزشی تربیت مربی پیشگیری از اعتیاد با چهار سرفصل؛ «اعتیاد شناسی»، «پیشگیری»، «مهارت های زندگی» و «روش های درمان» برگزار گردید.

حجت الاسلام والمسلمین خداپرست گفت: عموم فراگیران دوره مذکور، فارغ التحصیل رشته مشاوره و روان شناسی بوده و 130 ساعت دوره تخصصی پیشگیری از اعتیاد را با موفقیت به پایان رسانده و در پایان دوره، 30 ساعت کارورزی با نظارت اساتید انجام خواهد شد.

دیدگاه‌ها

ناشناس 06:11 - 1401/09/07

با سلام اگر غیر حضوری وآفلاین بود خوب بود.

بلاغ

In reply to by ناشناس

07:06 - 1401/09/07

با سلام و احترام
شما می توانید با مراجعه به تارنمای مرکز آموزش های کاربردی به نشانی https://el.balagh.ir/ از دوره های حضوری و برخط (آنلاین) و غیرحضوری این مرکز آشنا شوید.

افزودن دیدگاه جدید

متن ساده

  • تگ‌های HTML مجاز نیستند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
  • آدرس های صفحه وب و آدرس های ایمیل به طور خودکار به پیوند تبدیل می شوند.