شنبه ۲۲ مرداد ۱۴۰۱ /۱۵ محرم ۱۴۴۴

مسیر

معاون فرهنگی و تبلیغی دفتر تبلیغات:
حجت الاسلام والمسلمین روستا آزاد با اشاره به مصادف شدن ایام فاطمیه با نوروز گفت : بشیران جوان معنویت بخش دید و بازدیدهای نوروز باشند.
حجت الاسلام روستاآزاد

به گزارش خبرنگار بلاغ، نشست علمی کاربردی بشیران جوان با حضور حجت الاسلام والمسلمین سعید روستاآزاد،معاون فرهنگی و تبلیغی دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم و جمعی از مبلغان جوان بعد از ظهر روز پنج شنبه در دفتر تبلیغات اسلامی برگزار شد.

در این نشست حجت الاسلام روستا آزاد با تقدیر از طلاب جوان که برای تبلیغ در ایام نوروز آماده می شوند، گفت : تبلیغ به تعبیر بزرگان هدف برپایی حوزه های علمیه است و باید توجه داشت که تبلیغ صرفاً ارائه اطلاعات به مردم نیست.

وی ادامه داد: علاوه بر ارائه اطلاعات دینی و فقهی به مردم باید همراه آن به تغییر نگرش ها و بینش ها توجه داشت که این شرایط فعالیت را سخت تر می کند و الزامات خاصی می طلبد.

معاون فرهنگی و تبلیغی دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم موفقیت حقیقی را در گرو ایجاد تغییر در بینش ها و رفتارها دانست و اظهار کرد: مبلغ علاوه بر اینکه باید اطلاعات درست و صحیح قرآنی و فقهی را بدست بیاورد، باید در بدست آوردن روش های بیان آن نیز به مردم تلاش کند.

وی با اشاره به کلمه طیب در آیات قرآن گفت : طبق تفاسیر بزرگان کلمه طیب اندیشه ها و باورهای پاک و پاکیزه را دربرمی گیرد که لازمه تاثیر آن و رفعت پیدا کردنش عمل صالح است.

حجت الاسلام روستاآزاد نوروز فاطمی امسال را فرصتی مناسب برای معنویت بخشی در دید و بازدیدها دانست و بیان کرد: بشیران جوان در امیدبخشی به مردم کمک کنند و توجه ایشان را به پیشرفت های انقلاب اسلامی در این چند سال جلب کنند تا نسبت به آینده مایوس نباشند.

وی با اشاره به نامه مقام معظم رهبری به جوانان اروپا و آمریکا گفت : این نامه با محتوای وحدت بخش آن درس بزرگی برای مبلغان است که ارائه مطالب باید با توجه به مخاطب آن باشد تا از ایجاد تفرقه پرهیز شود.

پس از سخنان معاون فرهنگی و تبلیغی دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم، حجت الاسلام هوشیاری و حجت الاسلام هادی از اساتید حوزه و دانشگاه به آموزش روش بیان مسایل دینی پرداختند.

 

ارتباط در ایتا