مسیر

ماندگاری
رئیس هیئت امنای موسسه سیره شهدا؛
رئیس هیئت امنای موسسه سیره شهدا گفت: عافيت طلبي با مديريت جهادي نمي سازد و يكي از برنامه های دشمن این است كه روحيه عافيت طلبي را درمیان مردم افزایش دهد.

به گزارش بلاغ به نقل از حوزه، حجت الاسلام و المسلمین مهدی ماندگاری در یادواره «۵۹ شهید سنگر ساز بی سنگر» سازمان جهاد کشاورزی استان قم با بیان اینکه جهاد، معامله با خداست گفت: شهیدان با خدای خود معامله کردند و به جایگاهی رسیدند که همه ما به حال آن ها غبطه می خوریم.

رئیس هیئت امنای موسسه سیره شهدا، کسب رضایت خداوند را یکی از عوامل جاودانگی شهدا دانست و گفت: واقعیت آن است که شهدا با نادیده گرفتن خود، مخلصانه برای خدا به میدان رفتند، اما امروز عده ای را می بینیم که صرفا به دنبال به دست آوردن نام و مقام هستند.

وی با اشاره به حدیث «لیس لانفسکم ثمن الّا الجنّة فلاتبیعوها بغیرها»، دومین عامل جاودانگی شهدا را تلاش برای خریدن بهشت دانست و اظهار کرد: شهدا خود را ارزان نفروختند و تنها بهشت را بهای متناسب خود دیدند.

حجت الاسلام والمسلمین ماندگاری ادامه داد: متاسفانه برخی از مدیران خود را در مقابل عنوان، شهرت و قدرت می فروشند که اینگونه افراد خود را ارزان فروخته‌اند؛ و حاضر به پستی شده‌ اند.

وی سومین عامل جاودانگی شهدا را تلاش برای دوری از جهنمی شدن دانست و گفت: اگر موفق شویم این سه عامل را در زندگی خود پیاده کنیم توانسته ایم در مسیر شهدا گام برداریم.

حجت الاسلام و المسلمین ماندگاری با تاکید بر اینکه مسئولان و مدیران کشوری باید این سه هدف را در برنامه های خود دنبال کنند اظهار داشت: ‌اگر نیت ما پاک باشد و در انجام وظایف خود نگاه شهدا را داشته باشیم، خداوند سود مادی نیز در کار ما قرار می‌دهد.

رئیس هئیت امنای موسسه سیره شهدا ادامه داد: معنای زهد نداشتن حب دنیا در دل است، به همين جهت تلاش مسئولان در انجام وظایف خود اگر به جهت رضای الهی و در مسیر کمال انسانی باشد منافاتي با زهد ندارد و مردم بايد در اين زمينه تشويق و ترغيب شوند.

وي در ادامه با اشاره به مديريت جهادي، ابراز داشت: نخستين امر اين است كه باور كنيم كه جهاد همراه با شهادت است؛ يعني انسان براي كاري كه ارزش دارد جان خود را مي دهد و به همين خاطر مي بايست نسبت به  سعی و تلاش حداكثري و قانع نبودن به حداقل  ها اهتمام ورزيد.

حجت الاسلام و المسلمین ماندگاري با تاكيد بر اين مطلب كه عافيت طلبي با مديريت جهادي نمي سازد و يكي از برنامه  های دشمن این است كه روحيه عافيت طلبي در میان مردم افزایش یابد، گفت:  باید همچون سال های غرور انگیز دفاع مقدس از شهدا درس بگیریم که چگونه جان شیرین خود را برای آرمان های مقدس خود فدا کردند تا امروز ارزش های اسلامی در جامعه اسلامی پابرجا باشد.

رئیس موسسه روایت سیره شهدا افزود: باید در راستای ترویج فرهنگ مورد تأییدشهداء گام برداریم و نباید به بهانه های مختلف از اهداف اصلی شهدا که همان اهداف اولیه انقلاب اسلامی است، عدول کنیم.

حجت الاسلام و المسلمین ماندگاری یادآور شد: شهدا به خواست دل خود توجه نکردند و تنها امری که مورد توجه آن ها قرار گرفت، توجه به خواست خدا و جلب رضایت او بود.

وی در پایان گفت: اگر متوجه شویم پاداشی که خدا به شهدا داده اصلا با مسائل  دنیایی قابل مقایسه نیست، هرگز از شهادت‌ طلبی و مسیر شهادت دست برنمی داریم.