رئیس اداره امور تبلیغ عمومی خواهران خبر داد:

صدور 2800 حکم اعزام در سال 1401

تاریخ انتشار:
رئیس اداره امور تبلیغ عمومی خواهران اظهار داشت: در سال 1401بیش از 2800 حکم اعزام در مناسبت های مختلف رمضان، محرم، صفر، اعیاد و ...در مکان های تبلیغی چون مساجد، حسینیه ها، مدارس، دانشگاه ها، زندان ها، پایگاه های بسیج، محلات مختلف برای مبلغات این اداره صادر گردید.
خدمت به مبلغان خواهر را افتخاری برای خود می دانم

به گزارش خبرنگار بلاغ، سرکار خانم محقق منتظری رئیس اداره امور تبلیغ عمومی خواهران معاونت فرهنگی و تبلیغی دفتر تبلیغات اسلامی، در گفتگو با خبرنگار ما، به بیان معرفی این اداره و برنامه های پیش روی آن پرداخت.

خانم محقق منتظری در ابتدای مطالب خود با اشاره به پیشینه تاسیس اداره امور تبلیغ عمومی خواهران اظهار داشت: بعد از پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی و تاسیس دفتر تبلیغات اسلامی، واحد اعزام خواهران نیز فعالیت هایی در زمینه تبلیغ دین بر عهده داشت و خواهران به عنوان مربی و مبلغ به صورت محدود به شهرهای مختلف اعزام می شدند.

وی در ادامه افزود: از سال 1386به صورت رسمی و با عنوان «اداره امور تبلیغ عمومی خواهران» به منظور ساماندهی و پشتیبانی امور تبلیغ و مبلغان خواهر با توجه به نیاز جامعه و آمادگی خواهران تحصیل کرده در حوزه های علمیه و گذراندن دوره های آموزشی لازم جهت تبلیغ دین شروع به کار نمود.

رئیس اداره امور تبلیغ عمومی خواهران بیان کرد: بیش از 2000 پرونده تبلیغی مرتبط با مبلغین خواهر در این اداره تشکیل شده که در حال حاضر بیش از نیمی از این خواهران با رصد این مجموعه در حال ارائه فعالیت های تبلیغی می باشند.

محقق منتظری گفت: در سال 1401بیش از 2800 حکم اعزام در مناسبت های مختلف رمضان، محرم، صفر، اعیاد و ...در مکان های تبلیغی چون مساجد، حسینیه ها، مدارس، دانشگاه ها، زندان ها، پایگاه های بسیج، محلات مختلف برای مبلغات این اداره صادر گردید.

وی سوق دادن فعالیتهای تبلیغی انفرادی به سمت فعالیت های جمعی را از مهمترین برنامه های اداره امور تبلیغ عمومی خواهران بر شمرد و تصریح کرد: برنامه هایی که هم اکنون در حال اجرا بوده و می توان گفت در صدر برنامه های این اداره است، سوق دادن فعالیت های تبلیغی انفرادی به سمت فعالیت های جمعی و نهادینه کردن فرهنگ تبلیغ گروهی است. همچنین سوق دادن برنامه های گروهی به سمت نیازهای مهمتر و فوری تر جامعه و متصل کردن طلاب علاقمند به گروه های متناسب با استعداد و علایقشان و گروه سازی مبتنی بر رصد نیاز های متغیر و روز جامعه می باشد.

رئیس اداره امور تبلیغ عمومی خواهران در ادامه مطالب خود به بیان آمار گروه های تبلیغی پرداخت و اظهار داشت: اداره اعزام خواهران تعداد 28گروه فعال در کشور دارد که از این تعداد 20 گروه در مناطق مختلف استان قم و در موضوعات متفاوت در زمینه های عفاف وحجاب،مباحث خانواده، آسیب های اجتماعی، مهدویت، مددکاری اسلامی و.... و 8 گروه در سایر استان ها مشغول به فعالیت تبلیغی می باشند. البته بسیاری از خواهران مبلغ نیز به دلیل همراهی با خانواده در تبلیغ ، به همراه محارم خود در گروههای تبلیغی آقایان عضو هستند و مشغول فعالیت تبلیغی در شهرستان ها می باشند.

محقق منتظری با اشاره به مشکلاتی پیش روی تبلیغ خواهران بیان کرد: از اهم مشکلات خواهران در تبلیغ می توان به عدم ساز و کار مطلوب در راستای مرتبط نمودن مبلغ با محل تبلیغ و عدم هماهنگی های لازم در راستای مهیا شدن بسترهای تبلیغی و مساله اسکان و همچنین توجیه نبودن بعضی از خانواده ها به ضرورت تبلیغ بانوان اشاره نمود. باید توجه داشت که اصل امر تبلیغ خواهران با وظایف همسرداری و مادری منافات ندارد و در بسیاری از موارد می توان با مدیریت صحیح وظایف خانوادگی و تبلیغ را با هم جمع نمود.

رئیس اداره امور تبلیغ عمومی خواهران در ادامه به برنامه های مورد نظر برای طلاب خواهر در حین تحصیل اشاره کرد و افزود: از جمله برنامه های در نظر گرفته شده برای طلاب خواهر در حین تحصیل، پذیرش طلاب با عنوان بشیران جوان و همچنین بکار گیری طلاب در حال تحصیل بعنوان همیاران در گروههای تبلیغی و حمایت و پشتیبانی آنان است. همچنین به منظور ارتقاء توان تبلیغی طلاب خواهر در حین تحصیل و فارغ التحصیلان، مرکز آموزش های علمی کاربردی آمادگی ارائه هرگونه خدمات آموزشی را در بستر نیاز گروه های تبلیغی و آحاد طلاب را دارد.

وی در پایان این گفتگو خدمت به مبلغان خواهر را افتخاری برای خود دانست و اظهار داشت: طلاب خواهری که در این مجموعه فعالیت می کنند از برترین های حوزه های علمیه هستند که به فرمایش مقام معظم رهبری تبلیغ را کار اصلی و مهمترین وظیفه خود قرار داده اند کسانی که با مجاهدت وتلاش شبانه روزی خود توانسته اند مصداقی بر آیه شریفه الَّذِينَ يُبَلِّغُونَ رِسَالَاتِ اللَّهِ وَيَخْشَوْنَهُ وَلَا يَخْشَوْنَ أَحَدًا إِلَّا اللَّهَ وَكَفَى بِاللَّهِ حَسِيبًا باشند انسان های نمونه و شایسته ای که آسایش و فراغت خود و خانواده خود را فدای وظایف به زمین مانده و فوری نمودند که بنده و کارشناسان این مجموعه تمام افتخارمان خدمت به این طلاب عزیز است و همه ما باید در راستای تسهیل مشکلات پیش روی تبلیغ بکوشیم و تمام زمینه ها را مهیا کنیم و از افراد نمونه و شاخص و حتی از خانواده هایشان تقدیر نماییم.

افزودن دیدگاه جدید

متن ساده

  • تگ‌های HTML مجاز نیستند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
  • آدرس های صفحه وب و آدرس های ایمیل به طور خودکار به پیوند تبدیل می شوند.