رفتن به محتوای اصلی
معاون اول قوه قضائیه:

70 درصد عامل طلاق در کشور عوامل واهی است

تاریخ انتشار:
معاون اول قوه قضائیه اظهار داشت: اکثر طلاق هایی که هم اکنون در کشور صورت می گیرد مهمترین عامل آن مسائل واهی و پیش پا افتاده است که زوجین به دلیل عدم آگاهی وارد در این زمینه می شوند و حضور مبلغان جهت ارتقای آگاهی آنان یک امر ضروری می باشد.
سلسله نشست های راویان مکتب حسینی

به گزارش خبرنگار بلاغ، سومین جلسه از سلسله نشست های راویان مکتب حسینی ویژه مبلغان اعزامی ماه محرم با همت معاونت فرهنگی و تبلیغی دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم، صبح امروز دوشنبه 20 تیرماه 1402 در سالن همایش های غدیر برگزار گردید.

حجت الاسلام والمسلمین دکتر محمد مصدق معاون اول قوه قضائیه سخنران اول این نشست، ایام تبلیغی ماه محرم را فرصتی بی نظیر در جهت نشر معارف دینی برشمرد و اظهار داشت: ایام عزاداری امام حسین علیه السلام یک ایام ویژه در کشور بوده که می تواند انرژی مثبت را به جامعه تزریق نماید و کشور را تا یک سال بیمه کند.

وی در ادامه با اشاره به فرمایشات رهبر معظم انقلاب در خصوص امر تبلیغ و ضرورت توجه ویژه به آن، اظهار داشت: امر تبلیغ از منظر نگاه رهبر معظم انقلاب اسلامی وظیفه اصلی علمای دین و یک امر نهایی بوده و تمامی فعالیت های حوزه اعم از درس، تحقیق، تفکر و ... مقدمه این امر مهم می باشد.

معاون اول قوه قضائیه در ادامه مطالب خود به ارکان موفقیت در عرصه تبلیغ اشاره کرد و گفت: در عرصه تبلیغ توجه به سه رکن «افزایش معلومات»، «اخلاص» و «استفاده از روش های مناسب» از ضروریات عرصه تبلیغ بوده و می تواند نقش به سزایی را در موفقیت مبلغ داشته باشد.

حجت الاسلام والمسلمین مصدق بیان کرد: ایام تبلیغ ماه محرم سال جاری با توجه اتفاقات رخ داده در یک سال اخیر و هجمه های بسیار دشمن در انحراف اذهان و افکار عمومی که به دلیل ضعف و کمبودهای اقتصادی و نارسایی های اجتماعی رخ داده است، به طور قطع متفاوت تر از سال های گذشته خواهد بود و  ضروری است که مبلغان آمادگی جامع و کامل برای جواب دادن به انواع شبهات و سوالات مخاطب را داشته باشند.

وی ادامه داد: فعالیت های شبانه روزی دشمن در جهت تخریب وجهه روحانیت، بیانگر تاثیر حضور این قشر بر جامعه است و دشمن از این تاثیرگذاری به شدت هراسان می باشد البته باید مبلغان توجه نمایند که هرچه قدر تاثیرگذاری زیادتر باشد به همان نسبت مسئولیت ها نیز سنگین تر خواهد شد. باید توجه داشت دشمن در صدد این است که قشر روحانیت را در برابر افراد تاثیر گذار در جامعه قرار داده و دو قطبی کاذب به وجود آورد.

معاون اول قوه قضائیه به بیان معیارهای صحیح در سخنرانی های تبلیغی پرداخت و اظهار داشت: از جمله مواردی که می تواند در سخنرانی مبلغان در ایام تبلیغی ماه محرم کمک شایانی داشته باشد، بیان دستاوردها و پیشرفت های کشور در نظام جمهوری اسلامی و مقایسه آن با پیشرفت ها در رژیم پهلوی است. مبلغان در سخنرانی خود توجه کنند نیاز نیست که بی جهت از فلان وزیر یا فلان مسئول حمایت نمایند آنچه که مورد حمایت قشر روحانیت است مسئولینی هستند که برای خدمت به مردم از هیچ فعالیتی دریغ نخواهند کرد.

حجت الاسلام والمسلمین مصدق در ادامه از آمار بالای طلاق به دلیل مسائل واهی و بیهوده سخن گفت و تصریح کرد: اکثر طلاق هایی که هم اکنون در کشور صورت می گیرد مهمترین عامل آن مسائل واهی و پیش پا افتاده است که زوجین به دلیل عدم آگاهی وارد در این زمینه می شوند و حضور مبلغان جهت ارتقای آگاهی آنان یک امر ضروری می باشد.

وی کاهش تحمل پذیرش یکدیگر در جامعه را مهمترین عامل نزاع و درگیری برشمرد و خاطر نشان کرد: مشکل عدم تحمل و تعامل افراد با یکدیگر از مهمترین عوامل نزاع و تشکیل پروند در قوه قضائیه بوده که افزایش وقوع «جرم لسانی» در کشور را در بر خواهد داشت.

معاون اول قوه قضائیه اظهار داشت: دشمنان نظام مقدس جمهوری اسلامی برای تضعیف کشور ایران، برنامه های دقیق و مخربی را برای سال 1401 در نظر داشتند که فوت مهسا امینی بهانه ای شد که حدود 2 ماه زودتر به فعالیت های خرابکارنه خود دست بزنند.

حجت الاسلام والمسلمین مصدق  گفت: با توجه به رصد میدانی و بررسی دوربین های امنیتی در اقصی نقاط شهر تهران متوجه شدیم که در تجمع و اغتشاشات سال گذشته ابتدا چند نفر به عنوان لیدر با سر دادن شعارهای ساختارشکن موجب جمع شدن افراد در آن مکان شده و بعد از گذشت 10 دقیقه، آن جمع را ترک کرده اند. البته لازم است گفته شود که تمامی این لیدرها با تلاش های نیروهای امنیتی بازداشت و هم اکنون در زندان به سر می برند.

وی در ادامه به موضوع «لایحه حجاب» اشاره کرد و اظهار داشت: هجمه هایی که هم اکنون بر لایحه حجاب به دلیل داشتن نقص های زیاد، وارد می شود متوجه قوه قضائیه بوده که باید توجه داشت آنچه که این قوه تحت لایحه حجاب تنظیم کرده است بخشی از این لایحه بوده و در حال حاضر این لایحه در مجلس شورای اسلامی در سه کمسیون تخصصی در دست برسی می باشد و در صورت به نتیجه رسیدن به صورت علنی بحث خواهد شد.

افزودن دیدگاه جدید

متن ساده

  • تگ‌های HTML مجاز نیستند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
  • آدرس های صفحه وب و آدرس های ایمیل به طور خودکار به پیوند تبدیل می شوند.