يكشنبه ۱۴ آذر ۱۴۰۰ /۲۹ ربيع الثاني ۱۴۴۳

مسیر

به همت گروه تأمین منابع معاونت فرهنگی تبلیغی دفتر تبلیغات اسلامی؛
در آستانه ماه مبارک رمضان، کتاب «ره ‌توشه ماه مبارک رمضان سال ۱۴۳۵ق» به همت گروه تأمین منابع معاونت فرهنگی تبلیغی دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم، منتشر شد.
حجت الاسلام اکبر مؤمنی رئیس گروه تأمین منابع معاونت فرهنگی تبلیغی دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم از انتشار کتاب ره توشه ویژه ماه مبارک رمضان امسال جهت استفاده مبلغان در مناطق تبلیغی خود خبر داد.
وی با اشاره به محتوای مهارتی برخی از مطالب کتاب گفت : این کتاب در شش فصل و ۳۱ مقاله تنظیم شده است که ضمن اشاره به مباحث مربوط به بایسته‌های تبلیغی، مطالب مفید و مقالات متنوعی را در زمینه: عقاید، تاریخ و سیره، اخلاق و تربیت، و خانواده و جامعه ارائه می‌دهد .
مؤمنی محور موضوعات کتاب ره توشه را نیازهای جامعه عنوان کرد و افزود : گروهی از پژوهشگران حوزوی ضمن بررسی نیازهای فرهنگی دینی جامعه موضوعاتی را پس از بررسی و جمع بندی مشخص می کنند تا محتواهای مناسب با این موضوعات تهیه و در اختیار مبلغان قرار گیرد.
وی همچنین در مورد سرفصل های مطرح شده در مقالات این کتاب گفت : این مقالات، نیازمند بسط بیشتر و تحلیل‌های جزئی‌تر توسط مبلغان ، با توجه به نیاز و سطح علمی و سنّی مخاطبان است.
رئیس گروه تأمین منابع معاونت فرهنگی تبلیغی دفتر تبلیغات اسلامی از توجه ویژه به شعار سال و فرمایشات مقام معظم رهبری در تهیه مطالب این شماره از کتاب ره توشه خبر داد و بیان کرد: نهادینه کردن مباحث فرهنگی و اخلاقی و بحث خانواده از نگاه اسلام و تقویت اعتقادات دینی مردم ، در تهیه مقالات توجه بیشتری شده است.
وی گفت : بخشی از این کتاب به احکام کاربردی ماه مبارک رمضان اختصاص دارد که با توجه به فتاوی مراجع مختلف موضوع یندی شده و در اختیار مبلغان قرار گرفته است.
 
ارتباط در ایتا