يكشنبه ۲۲ تير ۱۳۹۹ /۲۱ ذو القعدة ۱۴۴۱

مسیر

نسخه چاپ
معاون فرهنگی و تبلیغی دفتر تبلیغات اسلامی؛
معاون فرهنگی و تبلیغی دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم گفت: تبلیغ گروهی از حیث انسجام بخشی و اثر بخشی بسیار مفید واقع شده است، باید به این موضوع بیشتر توجه شود.
روستا آزاد

به گزارش بلاغ حجت الاسلام سعید روستا آزاد معاون فرهنگی و تبلیغی دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم در گردهمایی طلاب و فضلای استان البرز با بیان این که نهاد های فرهنگی باید به استان البرز توجه کافی داشته باشند اظهار داشت: دو برنامه تبلیغی؛ اعزام در تابستان و تبلیغ در ماه مبارک رمضان را داریم و رایزنی هایی با مسئولین استان ها از جمله البرز در این زمینه داشته ایم. البته هنوز از استان البرز درخواستی مبنی بر اعزام مبلغ به مجموعه هایی مانند مساجد، مدارس، کانون های فرهنگی نداشته ایم.

وی  به کم توجهی برخی از مسئولین فرهنگی استان البرز به اعزام مبلغ اشاره کرد و گفت: با توجه به شرایط بدی آب و هوای استان بوشهر، این استان درخواست ۵۰ نفر مبلغ را داشته است در حالی که استان البرز درخواستی به این صورت نداشته است.

معاون فرهنگی تبلیغی دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم با توجه به تبلیغ گروهی و جهادی در عرصه فرهنگ و دین اشاره کرد و افزود: تبلیغ گروهی از حیث انسجام بخشی و اثر بخشی بسیار مفید واقع قرار می گیرد، ولی متاسفانه در استان البرز تنها سه گروه تبلیغی داریم.

وی با توجه به ضرورت ظرفیت های تبلیغی گفت: از استان های دور درخواست هایی کلانی داریم که زمینه مناسبی برای مبلغین است و مبلغ باید به این توجه کنند.

در ادامه این گردهمایی حجت الاسلام مسعودی مدیر کل تبلیغات اسلامی استان البرز نیز با توجه به ضرورت و مهم بودن جنبه تبلیغ گفت: امروز با تبلیغات، حکومت ها جابجا می شوند، همچنین افراد، فرهنگ ها، نگرش های و عقاید با تبلیغات تغییر پیدا می کنند.

وی افزود: در اسلام، قرآن و مکتب اهل بیت(علیهم السلام) تبلیغ دیدگاهی تشکیلاتی دارد و قرآن می فرماید بعضی از شما باید دعوت به خیر کرده و امر به معروف و نهی از منکر کنید.

حجت الاسلام مسعودی با اشاره به تبلیغ در تاریخ بشریت گفت: ما در زمان ها مختلف تبلیغ داشته و امروزه نیز داریم، حتی در زمان حضرت موسی(علیه السلام) هارون را برای امر تبلیغ به همراه داشته است.

وی در ادامه با توجه به ظرفیت ها و تهدید های استان البرز اشاره کرد و گفت: از جمله این ظرفیت ها؛ فقط در شهرستان نظرآباد ۴۰ نفر حافظ قرآن کریم داریم، حضور ۱۵ هزار نفری در کلاس های حفظ قرآن، موجودیت ۲۳ مدرسه علمیه که از این تعداد ۲ مدرسه سفیران هدایت، ۱۲ مدرسه علمیه خواهران و ۱۱ مدرسه علمیه و وجود حدود ۲۷۰۰ هیئت می باشد..

حجت الاسلام مسعودی به ظرفیت مبلغ جهادی و این که زکات علم آموختن است اشاره کرد و افزود: در سال ۱۳۹۳ سایتی را در این زمینه راه اندازی کرده ایم که  طلاب جهادی را جذب کنیم.