شنبه ۲۲ مرداد ۱۴۰۱ /۱۵ محرم ۱۴۴۴

مسیر

به مناسبت روز جانباز؛
مراسم نکوداشت طلاب جانباز با سخنرانی حجت الاسلام حاج صادقی جانشین نماینده ولی فقیه در سپاه پاسداران در قم برگزار شد.

به گزارش بلاغ به نقل از رسا، مراسم نکوداشت طلاب جانباز در مسجد امام صادق(علیه السلام) شهرک ایثار قم برگزار شد.

در این مراسم که با اجرای تواشیح و مولودی خوانی همراه بود؛ حجت الاسلام حاجی صادقی جانشین نماینده ولی فقیه در سپاه پاسداران به ایراد سخن پرداخت.

 

بر اساس این گزارش در این مراسم که سید جواد هاشمی رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران نیز حضور داشت، از طلاب جانباز با اهدا هدایایی تقدیر به عمل آمد.

 

همچنین در این مراسم از کتابخانه بزرگ مسجد امام صادق(علیه السلام) رونمایی شد.

 

حجت الاسلام حاجی صادقی با اشاره به مقام و جایگاه حضرت ابوالفضل(علیه السلام) گفت: مقام حضرت ابوالفضل(علیه السلام) از حضرت موسی(علیه السلام) بالاتر و برتر است زیرا حضرت ابوالفضل(علیه السلام) اطاعت پذیری از ولایت را بدون چون و چرا پذیرفت اما حضرت موسی(علیه السلام) در برابر حضرت خضر(علیه السلام) و اعمالی که انجام داد سؤال و اعتراض کرد و این ولایت پذیری حضرت ابوالفضل(علیه السلام) است که به این جایگاه دست پیدا کرده است.

وی در خصوص جامعه و الگو پذیری جامعه از حضرت ابوالفضل(علیه السلام) ادامه داد: امروزه جامعه باید الگو گیری از ابوالفضل(علیه السلام) را در خود نهادینه کند تا به سرمنزلگه مقصود دست پیدا کند.

جانشین نماینده ولی فقیه در سپاه پاسداران پیام به مذاکره کنندگان تصریح کرد: ما به تیم مذاکره کننده اعتماد داریم ولی به طرف مقابل اعتماد نداریم زیرا استکبار گرگ وحشی زخم خورده است که برای آسیب رساندن به نظام مقدس جمهوری اسلامی تلاش می‌ کند، باید در مقابل این گرگ وحشی اعتماد صورت نگیرد.

ارتباط در ایتا