پنجشنبه ۹ تير ۱۴۰۱ /۳۰ ذو القعدة ۱۴۴۳

مسیر

به مناسبت عید غدیر؛
مدیـــــــــــرکل امور تبلیغی دفتــــــر تبلیغات اسلامی حوزه علمیـــــه قـــــــــم از اعزام ۳۰۰ مبلغ به سراسر کشور به مناسبت عید غدیر خبر داد.
غلامعباس موسوی

به گزارش بلاغ، حجت‌الاسلام غلام عباس موسوی‌ طی گفت‌وگویی با اشاره به عید غدیر اظهار کرد: غدیر عید بصیرت و استمرار حرکت انسان‌ساز نبوت و تکمیل و اتمام نعمت بوده و در بین بشریت و جهان اسلام از جایگاه و منزلت والایی برخوردار است.
وی خاطرنشان کرد: غدیر به عنوان بزرگترین اعیاد اسلامی است و به عنوان روزی است که انسان‌ها در این روز به خاطر تکمیل شدن دین و اتمام نعمت جشن می‌گیرند و مسرور هستند.
مدیرکل امور تبلیغی دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم عنوان کرد: عید غدیر در ایران اسلامی از جایگاه خاصی برخوردار است و مومنان به دیدار یکدیگر، سادات و بزرگان می‌روند و این روز را به یکدیگر تبریک می‌گویند.
براساس این گزارش، وی با بیان اینکه باید خدا را به دلیل نعمت بی‌بدیل ولایت شکر کنیم، گفت: لازم است مردم در زمینه معارف اسلامی، ولایت و اهل بیت(ع) اطلاع و آگاهی بیشتری پیدا کنند.
موسوی خاطرنشان کرد: دفتر تبلیغات اسلامی بر اساس سنوات هر ساله اقدام به اعزام مبلغ متخصص در این ایام می‌کند تا مبلغان در ایام عید غدیر و ولایت، مردم را نسبت به ولایت امیر مومنان(ع) و ولایت الله آگاه کنند.
وی عنوان کرد:‌ مبلغان علاوه بر برگزاری مراسم نماز جماعت، به قرائت دعا، برپایی جشن و افزایش آگاهی مردم در این ایام اقدام می‌کنند.
مدیرکل امور تبلیغی دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم یادآور شد: مباحثی در زمینه غدیرشناسی، ولایت و اهل بیت عصمت و طهارت(ع)، سیره اهل بیت(ع) و ولایت انبیا و اهل بیت(ع) از سوی مبلغان تبیین می‌شود.
وی خاطرنشان کرد: ولایت فقیه عمود خیمه انقلاب اسلامی است و هر چه سعادت، پیروزی، عظمت و عزت ایران اسلامی دارد، در پرتو ولایت فقیه است که در ذیل ولایت الله و ولایت ائمه تعریف می‌شود.
موسوی ادامه داد: بدون تردید مردم باید نسبت به ولایت توجه ویژه‌ای داشته باشند و وحدت خود را پیرامون محور ولی فقیه و ولایت اهل بیت(ع) حفظ کنند تا دشمن را به عقب برانند و شکست دشمن را به وسیله نعمت ولایت شاهد باشیم.
وی با بیان اینکه ولایت نعمت بیدارکننده و رستگاری است و ما متنعم به این نعمت هستیم، گفت: مبلغان از دهم مهر سال جاری فرصت دارند با مراجعه به سامانه سمتا برای ثبت‌نام اقدام کنند.
مدیر کل امور تبلیغی دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم خاطرنشان کرد: بیش از ۳۰۰ نفر مبلغ از سوی دفتر تبلیغات اسلامی از ۱۹ تا ۲۲ مهر به سراسر کشور اعزام می‌شوند و با برپایی مجالس جشن و وعظ و خطابه نسبت به تقویت مبانی دینی، ارتقای دانش و آگاهی دینی مردم و تعمیق باورهای ولایی مردم اقدام می‌کنند.
وی یادآور شد: مبلغان به تبلیغ چهره به چهره، حضور در مدارس و تشکیل حلقه معرفت می‌پردازند و مباحثی مانند ولایت و ولایت‌مداری و امر به معروف و نهی از منکر و سبک زندگی اسلامی و سبک زندگی ولایی و علوی را در برنامه تبلیغی خود در نظر می‌گیرند.

ارتباط در ایتا