در قالب نرم افزار انجام شد؛

عرضه مجموعه آثار آیت‌ الله صافی در نمایشگاه قرآن

تاریخ انتشار: 05:14 - 1394/04/11
مجموعه آثار آیت‌ الله صافی گلپایگانی در قالب یک نرم‌ افزار به همت مرکز تحقیقات کامپیوتر نور و دفتر این مرجع تقلید تدوین و در نمایشگاه بین‌ المللی قرآن کریم عرضه می‌ شود.
صافی

به گزارش بلاغ به نقل از ایکنا، نرم افزار آیت‌ الله صافی گلپایگانی حاوی متن کامل 76 عنوان کتاب در 93 جلد از آثار آیت‌ الله صافی گلپایگانی به زبان فارسی و عربی بوده و در قالب 19 موضوع تدوین شده است.

لوح فشرده مجموعه آثار آیت‌ الله صافی گلپایگانی به همت مرکز تحقیقات کامپیوتری علوم اسلامی و دفتر این مرجع تقلید در نمایشگاه بین‌ المللی قرآن کریم عرضه شده است.

این نرم‌ افزار کتابخانه دیجیتالی از مجموعه آثار و مکتوبات آیت‌ الله صافی گلپایگانی برای تسهیل در امر پژوهش محققان حوزه و دانشگاه به تولید رسیده است.

موضوعات این نرم‌ افزار ارزشمند را امام زمان(عجل الله تعالی فرجه الشریف)، اصول، تاریخ، تراجم، تربیتی، حدیث، حوزه‌ های علمیه، سرگذشت‌ نامه، سیره، شعر، عقاید، کلام، غدیر خم، فقه، فقه استدلالی، فقه فتوایی، مقاله ‏‌ها و خطابه‌‏ ها و مهدویت تشکیل می‌ دهد.

نرم‌ افزار مجموعه آثار آیت‌ الله صافی دارای قابلیت‌ هایی مانند جست و جوی موضوعی در بیش از 18 هزار و 400 عنوان باب و سرفصل از طریق فهرست گزینشی، متن قرآن کریم به همراه ترجمه و امکان جست‌ و‌ جو در آیات، جست و جو به روش‌ های گوناگون در الفاظ و عبارات متن و فهرست کتاب‌ های برنامه است.

از دیگر قابلیت‌ های این نرم افزار می‌ توان به ارائه متن کامل چند دوره لغت‌ نامه عربی و فارسی با امکان دسترسی به ریشه و مشتق کلمات، یادداشت‌ برداری، ذخیره سازی متن، ویرایش و چاپ متن اشاره کرد.

نرم‌ افزار مجموعه آثار آیت‌ الله صافی گلپایگانی در غرفه انتشارات آیت‌ الله صافی گلپایگانی در بیست و سومین نمایشگاه بین المللی قرآن کریم عرضه می‌ شود.

افزودن دیدگاه جدید

متن ساده

  • تگ‌های HTML مجاز نیستند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
  • آدرس های صفحه وب و آدرس های ایمیل به طور خودکار به پیوند تبدیل می شوند.