جمعه ۱۰ تير ۱۴۰۱ /۱ ذو الحجة ۱۴۴۳

مسیر

نرم‌ افزار دروس حوزوی برای نخستین بار توسط مرکز تحقیقات کامپیوتری علوم اسلامی در بیست و سومین نمایشگاه قرآن عرضه می‌ شود.
دروس حوزوی

به گزارش بلاغ به نقل از ایکنا، مرکز تحقیقات کامپیوتری علوم اسلامی، نرم‌ افزار دروس حوزوی را برای اولین بار در بیست و سومین نمایشگاه قرآن عرضه می‌ کند.

این نرم‌ افزار شامل متن ۲۳۰ عنوان در ۷۸۵ جلد کتاب از دروس حوزه به زبان عربی و فارسی مانند دروس ادبیات عربی شامل صرف، نحو، معانی، بیان و بدیع و همچنین در حوزه قرآن شامل ترجمه، تفسیر، روخوانی و تجوید و علوم قرآنی است.

در این نرم‌ افزار، علاقه‌ مندان علاوه بر دروسی همچون درایه و رجال، فقه، اصول فقه، کلام، منطق، حکمت و فلسفه با ترجمه و شروح نهج البلاغه و اخلاق و عرفان نیز آشنا می‌ شوند.

همچنین در غرفه مرکز تحقیقات کامپیوتری علوم اسلامی نیز برای اولین بار عرضه می‌ شود. این کتابخوان دربرگیرنده کتاب‌ هایی است که در نرم‌ افزار های مرکز تحقیقات کامپیوتری علوم اسلامی به صورت متن ارائه شده و علاقه‌ مندان می‌ توانند به صورت اندروید و با همان امکانات پژوهشی از این نرم‌ افزار ها استفاده کنند.

امسال نیز مرکز تحقیقات کامپیوتری علوم اسلامی مانند سال‌ های گذشته به صورت فعال در بیست و سومین نمایشگاه بین المللی قرآن کریم شرکت کرده و ۳۰۰ عنوان محصول در موضوع‌ های مختلف قرآنی و دینی ارائه می‌ دهد.

بیست و سومین نمایشگاه بین‌ المللی قرآن کریم از سوم تیرماه در باغ موزه دفاع مقدس و باغ کتاب آغاز به کار کرده و تا ۲۳ تیر مصادف با بیست و هفتم ماه مبارک رمضان همه روزه از ساعت ۱۹ تا ۲۴ میزبان علاقه‌ مندان به قرآن کریم است.

 

نظرات

بسیار عالی
ارتباط در ایتا