چهارشنبه ۱۷ آذر ۱۴۰۰ /۳ جمادى الأول ۱۴۴۳

مسیر

حجت ‎الاسلام علی انصاری بویراحمدی، رئیس مجمع جهانی شیعه ‎شناسی که از جانبازان جنگ تحمیلی بود، پس از سال‌ ها درد و رنج بیماری به لقاء الله پیوست.
انصاری بویراحمدی

به گزارش بلاغ به نقل از ایکنا، آیت پیمان عضو هیئت مدیره و معاون بین‎ الملل مجمع جهانی شیعه شناسی اظهار داشت: حجت ‎الاسلام و المسلمین علی انصاری بویراحمدی از جانبازان سرافراز جنگ تحمیلی بود که بر اثر عارضه شیمیایی و مشکل ریوی، سال‌ ها تحت درمان بود که عصر پنج‌ شنبه بر اثر ایست قلبی به همرزمان شهید خود پیوست.

وی با بیان این که بنیاد شهید و امور ایثارگران پرونده اعزام ایشان را به خارج از کشور آماده کرده بود، اما متأسفانه دچار ایست قلبی شد و عصر پنج‌شنبه ۱۲ تیر پس از انتقال به بیمارستان نیکویی قم، دار فانی را وداع گفت.

پیمان به مراسم تشییع این روحانی محقق و جهادگر حوزوی اشاره کرد و بیان داشت: در صورت فراهم شدن مقدمات و کار های اداری از سوی بنیاد شهید، مراسم تشییع و تدفین عصر یکشنبه ۱۵ تیر برگزار خواهد شد.

حجت‌ الاسلام علی انصاری بویراحمدی تاکنون در مجمع جهانی شیعه‌ شناسی با وجود بیماری‌،۸۰ عنوان کتاب با موضوع امام علی(علیه السلام) و مذهب تشیع منتشر کرده که برخی از آن ها به چند زبان زنده دنیا ترجمه شده است.

خبرگزاری بلاغ ارتحال این فرهیخته حوزوی را که سال ها از عمر خود را صرف انتقال و ترویج پیام مکتب اهل بیت(علیهم السلام) و ترویج آموزه های قرآنی پرداخته بود تسلیت می‎ گوید و از خداوند علو درجات برای ایشان و صبر برای خانواده آن مرحوم را تقاضا دارد. 

ارتباط در ایتا