گزارشی از وضعیت انتشار دیجیتال منشورات و آثار پژوهشگاه

تاریخ انتشار: 19:23 - 1394/04/15
مسئول پروژه نشر دیجیتال اداره فناوری اطلاعات پژوهشگاه گزارشی از وضعیت انتشار نرم افزارهای موبایلی از آثار و منشورات پژوهشگاه را ارائه کرد.
01
به گزارش بلاغ به نقل از دفتر تبلیغات اسلامی، محمود متین‌ فر گفت: فعالیت در حوزه تولید نرم افزار های موبایلی از سال گذشته آغاز شده و 12 محصول در سال 93 تولید و عرضه گردید که شامل مجموعه سیاست متعالیه از منظر حکمت متعالیه، معرفی آثار پژوهشگاه، مقدمه اى بر حکمت سیاسى متعالیه، درآمدی بر اخلاق فلسفی در حکمت متعالیه، مفهوم شناسی حکمت متعالیه، سیره سیاسى پیامبر اسلام(صلی الله علیه و آله و سلم)، حیات /حکمت و حکومت پیامبر(صلی الله علیه و آله و سلم)، امام خمینى(ره) براى نسل سوم، نهضت علمى و فرهنگى از نگاه امام خمینى(ره)، وظایف روحانیت از نگاه امام خمینى(ره)، انسان کامل از نگاه امام خمینى(ره) و آثار با موضوع امام خمینی(ره) می باشد.
 
وی همچنین به تولید دو نرم افزار "دانشنامه مهدویت" و "نرم افزار قرآنی سراج" اشاره کرد که به صورت رایگان عرضه شده است.
 
متین فر بیان داشت: نرم افزار دانشنامه مهدویت به مناسبت ایام نیمه شعبان و با همکاری پژوهشکده مهدویت و آینده پژوهی تولید شد که از سه بخش گفتمان مهدویت(شامل سخنرانی و مقالاتی ارزشمند از اندیشمندان و بزرگان دین و مهدی پژوهان)، فرهنگنامه مهدویت (در حدود 200 مدخل به صورت الفبایی در بیان مباحث مهدوی نوشته حجت الاسلام خدامراد سلیمیان) و پرسمان مهدویت (پرسش و پاسخ در حوزه مهدویت به صورت دسته بندی شده اثر حجت الاسلام خدامراد سلیمیان) تشکیل شده و تاکنون بیش از 2000 دانلود در بازار داشته است.
 
کارشناس نرم افزار پژوهشگاه در ادامه گفت: به مناسبت ایام ماه مبارک رمضان نیز نرم افزار قرآنی سراج در اداره فناوری اطلاعات پژوهشگاه و با همکاری مرکز فرهنگ و معارف قرآن تولید شد که از مهم ترین محتوا و امکانات این نرم‌ افزار می توان به متن قرآن کریم، 7 ترجمه فارسی، 3 ترجمه به زبان های خارجی، 2 تفسیر المیزان و نمونه، ترتیل 6 قاری برجسته به صورت کامل، ترتیل بیش از 70 قاری به صورت آیه به آیه، مشاهده متن قرآن همراه با ترجمه به صورت زیرنویس، گرافیک انیمیشینی زیبا، امکان دانلود مستقیم صوت های قرآن و تفسیر، نمایش متن قرآن بر اساس شماره جزء و آیه، امکان به اشتراک گذاری متن، ترجمه و تفسیر آیه از طریق پیامک و شبکه های اجتماعی، 7 فونت متفاوت قرآنی و فارسی و ... اشاره کرد و این نرم افزار نیز تاکنون بیش از 8000 دانلود در برنامه بازار داشته است.
 
وی در ادامه بر آمادگی کامل اداره فناوری اطلاعات پژوهشگاه جهت تولید نرم افزار های موبایلی با همکاری مراکز و پژوهشکده های پژوهشگاه تاکید نمود.
 
متین‌ فر در پایان ضمن اعلام انتشار نسخه موبایلی کتاب پوشش و تغذیه در سیره معصومان(علیهم السلام) خاطرنشان کرد: طبق سیاست و برنامه‌ ریزی تعریف شده و تاکید ریاست محترم پژوهشگاه، از این پس هر هفته شاهد عرضه و ارائه کتب موبایلی جدید از آثار پژوهشگاه خواهیم بود.

افزودن دیدگاه جدید

متن ساده

  • تگ‌های HTML مجاز نیستند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
  • آدرس های صفحه وب و آدرس های ایمیل به طور خودکار به پیوند تبدیل می شوند.