سه شنبه ۵ مهر ۱۴۰۱ /۱ ربيع الأول ۱۴۴۴

مسیر

با حضور رئیس شورای سیاست گذاری ائمه جمعه سراسر کشور و امامان جمعه قم، از پایگاه مجازی و اطلاع رسانی ستاد نماز جمعه این شهرستان رونمایی شد.
نماز جمعه

به گزارش بلاغ به نقل از حوزه، مراسم نکوداشت نماز جمعه قم در حرم مطهر حضرت معصومه(سلام الله علیها) و با حضور رییس شورای سیاست گذاری ائمه جمعه سراسر کشور و امامان جمعه موقت برگزار شد.

در ابتدای این مراسم حجت الاسلام و المسلمین سعیدی امام جمعه موقت قم با تقدیر از تلاش فعالان نماز جمعه، اظهار داشت: نماز جمعه قم به خاطر حضور مراجع و آیات عظام، مردم انقلابی در این شهر و همچنین حرم مطهر حضرت فاطمه معصومه(سلام الله علیها)، یکی از مهم ترین جایگاه های نماز جمعه کشور می باشد.

وی با اشاره به اهمیت جایگاه نماز جمعه و میزبانی حرم مطهر گفت: همه باید تلاش کنیم که تا ضمن بیان جایگاه نماز جمعه و آثار پربرکت آن برای جامعه، بر شکوه این نماز عبادی، سیاسی و دشمن شکن بیافزاییم.

در ادامه آیت الله حسینی بوشهری مدیر حوزه های علمیه و امام جمعه موقت قم نیز در سخنانی با بیان ویژگی های نماز جمعه قم، این نماز را یکی از نمادهای اصلی اسلامیت این کشور دانست و گفت: نماز جمعه از جمله مهم ترین جایگاه های هدایت جامعه و بیان مواضع انقلابی و دینی مردم جامعه است.

در ادامه این مراسم، حجت الاسلام و المسلمین اعرافی امام جمعه موقت قم نیز در سخنانی با اشاره به اهمیت خدمت به نماز گفت: همه ما خادمان نماز هستیم و ارزش این خدمت رسانی به مخدوم است و باید بدانیم که خدمت گذاران بهترین مردم بوده و باید در شأن این جایگاه، تلاش کنیم.

آخرین سخنران این مراسم نیز، حجت الاسلام و المسملین تقوی رییس شورای سیاست گذاری ائمه جمعه کشور بود که در سخنانی با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری، به راه های توسعه و افزایش جذابیت های این نماز در کشور تاکید کرد.

در این مراسم همچنین سایت ستاد نماز جمعه استان قم نیز بارگذاری و افتتاح شد؛ این سایت شامل بخش های متنوعی چون اخبار ائمه جمعه، برنامه نماز های جمعه آتی، اعلان برنامه ها، معرفی اعضای ستاد و ... می باشد.

از دیگر برنامه های این مراسم می توان به تجلیل از خادمان نماز جمعه استان قم اعم از مدیران ملی و لشکری و خدمت رسانی در بخش های گوناگون اشاره کرد.

ارتباط در ایتا