رئیس مرکز خدمات حوزه های علمیه کشور:

روحانیت بازنشستگی ندارد

تاریخ انتشار: 11:37 - 1394/05/12
رئیس مرکز خدمات حوزه های علمیه کشور با بیان این که روحانیت بازنشستگی ندارد و همیشه در صحنه حاضر است، گفت: هر آنچه از اسلام به یادگار مانده حاصل مجاهدت ها و تلاش های فداکارانه علمای دین است.
حجت الاسلام والمسلمین سید حسن ربانی

به گزارش بلاغ به نقل از حوزه، حجت الاسلام والمسلمین سید حسن ربانی، ظهر دیروز در همایش "هادیان نور" تجلیل و قدردانی از روحانیون معمر استان آذربایجان شرقی، در مصلای امام خمینی(ره) تبریز گفت: حقیقت امر این است که آنچه داریم از اسلام و روحانیت است که با فداکاری، ایثار و مجاهدت های فراوان امر تعلیم و تربیت را بر عهده گرفتید و مردم را با آموزه های دینی و اسلامی آشنا کردید.

وی افزود: آذربایجان خاستگاه علمای بزرگ و به نام تشیع است و علما و عرفایی همچون شهید مدنی، علامه طباطبایی، علامه امینی و سایر بزرگواران از یادگاران آذربایجان هستند و یادشان همیشه در دلها زنده است.

رئیس مرکز خدمات حوزه های علمیه کشور افزود: آذربایجان نقش تاثیرگذاری در فرهنگ و حرکت های علمی و صنعتی کشور دارد و هرجایی که یک حرکت بزرگی انجام شود، آذربایجان هم در آن سهیم بوده و نامی از آن وجود دارد.

حجت الاسلام و المسلمین ربانی با بیان اینکه روحانیت بازنشستگی ندارد و همیشه در صحنه حاضر است، گفت: هر آنچه از اسلام به یادگار مانده، حاصل مجاهدت ها و تلاش های فداکارانه علمای دین بوده است و در تمامی صحنه ها و جبهه ها آماده و حاضرند.

وی با بیان اینکه در طول تاریخ تشیع، چنین هجمه های سنگینی علیه اسلام و ارزش های آن  سابقه نداشته است، گفت: روحانیت همواره در خط مقدم جبهه فرهنگی به مبارزه و مقابله با دشمن می پردازد و هیچ وقت احساس خستگی نمی کند و حاضر است تا جان خودش را هم فدای اسلام نماید.

افزودن دیدگاه جدید

متن ساده

  • تگ‌های HTML مجاز نیستند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
  • آدرس های صفحه وب و آدرس های ایمیل به طور خودکار به پیوند تبدیل می شوند.