دوشنبه ۱۳ تير ۱۴۰۱ /۴ ذو الحجة ۱۴۴۳

مسیر

با حضور اساتید حوزه/
نشست علمی نخبگان تبلیغی فضای مجازی، فرصت‌ها و تهدید‌ها با حضور اساتید حوزه و مبلغان عرصه فضای مجازی در قم برگزار شد.
نشست هم اندیشی مبلغان نخبه، فضای مجازی،تهدیدها و فرصت ها

به گزارش بلاغ به نقل از خبرگزاری مهر، نشست علمی نخبگان تبلیغی فضای مجازی، فرصت‌ها و تهدید‌ها با حضور آیت‌الله امینی، حجج اسلام عاملی و واعظی و مبلغان عرصه فضای مجازی قبل از ظهر پنج‌شنبه در قم برگزار شد.

در این جلسه هم اندیشی پس از خیر مقدم گویی حجت الاسلام واعظی، آیت‌الله امینی به ایراد سخن پرداخت و شناخت ماهیت اینترنت و نیازهای جوانان را برای ورور به تبلیغ در عرصه فضا مجازی مهم عنوان کرد.

حجت‌الاسلام اسماعیلی، از نفرات اول تبلیغ نوین نیز در سخنان کوتاهی با بیان اینکه تبلیغ در عرصه دین بحث‌های بسیاری دارد، اظهار کرد: ما در فضای مجازی قرار داریم و نگاه بازدارنده به ان فضا مشکل را حل نمی‌کند و فایده‌ای ندارد.

وی افزود: اساتید فضای مجازی بیار کم هستند و ما تا نقطه آرمانی بسیار فاصله داریم.

این مبلغ ابراز کرد: اینکه از ورود به عرصه مجازی پرهیز کنیم و در برابر انبوه اطلاعاتی که به سوی ما می‌‌آید صرفا سد درست کنیم راه کاملی نیست.

حجت الاسلام اسماعیلی تصریح کرد: چندین میلیون جوان در فضای مجازی حور دارند که منتظر پاسخ از سوی اساتید هستند اما اساتید ما بسیار کم هستند.

رئیس اداره اطلاع رسانی و فعالیت‌های رسانه‌ای معاونت فرهنگی تبلیغی دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم نیز با اشاره به شبکه آی‌فیلم پدیا اظهار داشت: برنامه‌هایی از سوی حوزه معاونت تبلیغی طی تعامل با صداسیما و رادیو برای معرفی حوه و روحانیت برگزار می‌شود.

رمضان علی بذرافشان تصریح کرد: ظرفیت‌های باالفعلی داریم که هنوز شناسایی نشده که باید به آن‌ها توجه شود.

در پایان این نشست به تعدادی سئوالات مبلغان پاسخ داده شد.

ارتباط در ایتا