سه شنبه ۵ مهر ۱۴۰۱ /۱ ربيع الأول ۱۴۴۴

مسیر

به مناسبت میلاد حضرت معصومه سلام الله علیها؛
به مناسبت میلاد پرخیر و برکت حضرت فاطمه معصومه (سلام الله علیها) ویژه نامه کریمه اهل البیت در پایگاه اطلاع رسانی بلاغ منتشر شد.
ویژه نامه میلاد حضرت معصومه س

به گزارش بلاغ به مناسبت میلاد پرخیر و برکت حضرت فاطمه معصومه (سلام الله علیها) ویژه نامه کریمه اهل البیت در پایگاه اطلاع رسانی بلاغ (www.balagh.ir) منتشر شد.

مقالات مناسبتی و سخنرانی‌های مرتبط در خصوص زندگی نامه و ابعاد شخصیتی این بانوی بزرگوار از بخش‌های ابتدایی این ویژه‌نامه می باشد.

از دیگر عناوین ویژه‌نامه کریمه اهل البیت (س) می‌توان به اشعار و پیامک‌های مذهبی ویژه ولادت حضرت فاطمه معصومه (سلام الله علیها) و روز دختر اشاره کرد.

لینک نرم‌ افزارهای مرتبط در خصوص سیره زندگانی و موضوعات مرتبط با این بانوی بافضیلت در بخش پایانی این ویژه‌نامه ارائه شده است.

در بخشی از مقاله "حضرت معصومه; زينب ثانى" در خصوص نقش ایشان در مبارزه با حكومت بنى عباس می خوانیم:

"در سال ۲۰۱ هـ ق. يك سال پس از سفر تبعيد گونه حضرت رضا(ع) به «مرو» حضرت فاطمه معصومه(س) همراه عده اى از برادران خود براى ديدار برادر و انجام رسالتى كه بر عهده داشتند تجديد عهد با امام زمان خويش راهى ديار غربت شد.در طول راه به شهر ساوه رسيدند،ولى از آن جا كه در آن زمان عده اى از اهالى از مخالفان اهل بيت بودند، با مأموران حكومتى همراهى نموده و با همراهان حضرت وارد نبرد و جنگ شدند و عده اى از همراهان حضرت در اين حادثه غم انگيز به شهادت رسيدند. حضرت در حالى كه از غم و حزن بسيار،بيمار شده بود، با احساس نا امنى در شهر ساوه فرمود: مرا به شهر قم ببريد،زيرا از پدرم شنيدم كه فرمود: «شهر قم مركز شيعيان ماست.» سپس حضرت به طرف قم حركت نمود.

بزرگان قم وقتى از اين خبر مسرت بخش مطلع شدند،به استقبال آن حضرت شتافتند. و در حالى كه «موسى بن خزرج » بزرگ خاندان «اشعرى» زمام شتر آن مكرمه را به دوش مى كشيد; ايشان در ميان شور و احساسات مردم قم وارد آن شهر شد و در منزل شخصى «موسى بن خزرج» اجلال نزول فرمود. آن بزرگوار هفده روز در شهرقم به سر برد و در اين مدت مشغول عبادت و راز و نياز با پروردگار متعال بود و واپسين روزهاى عمر پر بركت خويش را با خضوع وخشوع در برابر ذات پاك الهى به پايان رساند."

لازم به ذکر است این ویژه نامه تا پایان دهه کرامت و میلاد با سعادت امام الرضا علیه السلام، به روز رسانی خواهد شد.

برای مشاهده و استفاده از ویژه نامه کریمه اهل البیت سلام الله علیها به لینک زیر مراجعه کنید.

http://www.balagh.ir/content/3997

ارتباط در ایتا