سه شنبه ۲۸ دى ۱۴۰۰ /۱۴ جمادى الآخر ۱۴۴۳

مسیر

رییس ستاد اقامه نماز قم:
رییس ستاد اقامه نماز استان قم با اشاره به این که درهای مساجد باید ۲۴ ساعته به روی مومنان باز باشد، گفت: این امر از دغدغه‌های مقام معظم رهبری و بزرگان دین است.
حجت‌الاسلام محمدصادق کفیل

به گزارش بلاغ به نقل از رسا ، حجت‌الاسلام محمدصادق کفیل در کارگاه آموزشی شیوه‌های دعوت به نماز که در حاشیه اردوی یک روزه ائمه جماعات قم که در اردوگاه کهک برگزار شد با تأکید بر لزوم اجرایی شدن طرح تقویت اذان گویی در قم، اظهار کرد: ائمه جماعات و مسئولان مربوطه باید کاری کنند که موقع نماز، مغازه‌های اطراف حرم مطهر حضرت معصومه(س) تعطیل شوند و طرح اذان گویی در این رابطه موثر است.

وی با قدردانی از ائمه جماعاتی که نماز صبح را در مساجد قم برگزار می‌کنند، تصریح کرد: دغدغه ما این است که نماز جماعت صبح در تمامی مساجدی که ظرفیت دارند، برپا شود.

رئیس ستاد اقامه نماز استان قم تاکید کرده که بازبودن درهای مساجد به روی مومنان در تمامی اوقات شبانه روز از دغدغه‌های مقام معظم رهبری و بزرگان دین است.

حجت‌الاسلام کفیل بر لزوم فرهنگ سازی پیرامون ترویج نماز جماعت تأکید کرد و اهتمام جدی طلبه‌ها، علما و مدیران به شرکت در نماز جماعت مساجد، تبلیغ نماز از طریق اصناف و... را در تبیین فرهنگ اقامه نماز جماعت موثر دانست.

وی با بیان اینکه مساجد روستایی بهتر است به صورت هیئت امنایی و صحیح اداره شوند، تصریح کرد: آنچه مسئله نماز را به سامان می‌رساند، همت خود مردم است. هیئت امنا و ائمه جماعات در شرکت مردم در نماز جماعت تاثیر زیادی دارند.

نظرات

من امروز ۲۰ مسجد رفتم ساعت ۲/۳۰ ظهر همه بسته بودند. از همسایه پرسیدم گفت نماز رو فقط باید ظهر موقع اذان بخونی البته با تمسخر
ارتباط در ایتا