شنبه ۲۲ مرداد ۱۴۰۱ /۱۵ محرم ۱۴۴۴

مسیر

مدیر مدرسه علمیه امام رضا(علیه السلام)
مدیر مدرسه علمیه امام رضا علیه السلام قم گفت: منبع اصلی اسلام، قرآن و سنت است و طلاب می توانند نه تنها برای شیعیان، بلکه برای همگان اصل دین و اسلام را معرفی کنند.
حجت الاسلام سمیعیان

به گزارش بلاغ به نقل از فارس، حجت الاسلام و المسلمین سمیعیان در گفت و گویی درباره اهمیت تبلیغ در ایام محرم گفت: طلاب و روحانیون در طول تاریخ در مناسبت ها به ویژه در دهه محرم، درباره روشنگری مردم نسبت به قیام حضرت اباعبدالله الحسین(علیه السلام) و تطبیق آن با جریان های روز تلاش کرده اند.
وی افزود: انقلاب ما به برکت مجالس امام حسین علیه السلام و روشن گری مبلغان دینی بود که از حضرت امام خمینی(ره) درس گرفته بودند؛ مبلغان دینی امروز نیز باید بتوانند به زبان روز و با توجه به مخاطبانی که دارند، معارف عاشورایی را بیان کنند و طوری بصیرت دهند و روشنگری کنند که مردم بتوانند از دین و مذهب و مکتب دفاع نمایند و مردم را نسبت به یزدیان زمان آگاه سازند.
وی با تأکید بر این که مبلغان به ویژه در دهه محرم، همانطور که امام حسین علیه السلام قیام کرد که سنت پیامبر(صلی الله علیه و آله و سلم) را علم کنند و احیا نمایند، تلاش نماییم گفت: طلاب به برکت آموزه های قرآنی که در دل دارند، به خوبی می توانند در عرصه های تبلیغی تفاوت  اسلام اصیل و ناب را با  اسلام آمریکایی و داعشی و وهابیت را بیان کنند.
وی با اشاره به ضرورت گرفتن معارف ناب اسلامی از قرآن کریم گفت: مقام معظم رهبری به جوانان اروپا و آمریکای لاتین توصیه کردند که دین را از منبع اصلی آن بگیرید، منبع اصلی اسلام قرآن و سنت است و طلاب می توانند نه تنها برای شیعیان، بلکه برای همگان اصل دین و اسلام را معرفی کنند.

ارتباط در ایتا