دوشنبه ۱۳ تير ۱۴۰۱ /۴ ذو الحجة ۱۴۴۳

مسیر

آیت الله العظمی نوری همدانی:
حضرت آیت الله نوری همدانی؛ زمان شناسی، شناخت دشمن، شناخت ارکان و آرمان های امام راحل و تبیین آن را برای جامعه از مهم ترین وظایف طلاب و مبلغین در شرائط فعلی برشمردند.
نوری همدانی

به گزارش بلاغ به نقل از حوزه، این مرجع تقلید در دیدار طلاب و فضلای شهرستان دلگان و بخش بزمان سیستان و بلوچستان مقیم حوزه علمیه قم، با بیان این که وظیفه طلاب، خود سازی و عالم بودن به دین است اظهار داشتند: شغل طلبگی با ارزش ترین، مقدس ترین و با برکت ترین شغل هاست و طلبه شدن افتخاری بس بزرگ به شمار می رود.
معظم له ادامه دادند: این افتخاری است که خدای متعال نصیب شما کرده، قدر آن را بدانید و برای احیاء ارزش های الهی و دینی و تمام تلاش خود را به کار ببندید.
حضرت آیت الله نوری همدانی با بیان اینکه هیچ مدالی بالاتر و با عزت تر از سربازی حضرت ولی عصر(عجل الله تعالی فرجه الشریف) نیست، گفتند: کسی که وارد این راه و مسیر می شود تا عاشق و علاقه مند نباشد، نمی تواند به پیشرفت و ترقی برسد. بنابراین این شغل عاشق می خواهد تا سختی های راه را تحمل کند و خود را با آن سختی ها برای آینده بهتر همراه سازد.
این مرجع تقلید افزودند: از نبی مکرم(صلی الله علیه و آله و سلم) اسلام نقل شده «کسی که در راه علم حرکت می کند و گام برمی دارد خدا او را دوست دارد و برای او جایگاه خاص و با ارزشی قائل است».
ایشان ادامه دادند: حتی در روایتی از پیامبر(صلی الله علیه و آله و سلم) و سایر معصومین(علیهم السلام) آمده است «کسی که برای علم آموزی از خانه بیرون می آید در حقیقت بر روی بال های فرشتگان الهی قدم می گذارد» و این جایگاه طالبین علم و به خصوص طلاب است.
ایشان در ادامه زمان شناسی، سناخت دشمن، شناخت ارکان و آرمان های امام راحل و تبیین آن را برای جامعه از مهمترین وظایف طلاب و مبلغین در شرائط فعلی برشمردند.
حضرت آیت الله نوری همدانی در ادامه به سابقه استان سیستان و بلوچستان در دوران تاریخ پر فراز و نشیب اسلام و زمان حکومت معاویه اشاره کرده و گفتند: این استان سابقه درخشانی از دوران حکومت معاویه در مخالفت با دستورات بنی امیه، از جمله نصب ۷۰ هزار منبر برای لعن امام اول شیعیان از خود به یادگار گذاشت که از صحنه تاریخ و روزگار پاک نخواهد شد.

ارتباط در ایتا