سه شنبه ۵ مرداد ۱۴۰۰ /۱۷ ذو الحجة ۱۴۴۲

مسیر

برگزارکنندگان کنگره بزرگداشت آیت الله ˈمحمد مهدی آصفی با ایشان دیدار و گزارشی از روند آماده سازی مقدمات این کنگره را آماده کردند.
آیت الله محمد مهدی آصفی

به گزارش روابط عمومی دفترتبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم، آیت الله محمد مهدی آصفی در این دیدار با تقدیر از زحمات کشیده شده توسط برگزار کنندگان کنگره مذکورخطاب به آنان تصریح کرد: خداوند، بهترین شاکرین است ومن این شکر را به خدا واگذار می کنم که جزای کارتان را در دنیا وآخرت لطف کند.
وی افزود: بدون تعارف، خودم را شایسته تکریم نمی دانم وبرای من پذیرفتن این تکریم گران بود زیرا افرادی بسیار برتر از من هستند.
این استاد حوزه در ادامه پیشنهاداتی در خصوص کتب درحال چاپ کنگره را ارائه کرد.
در ابتدای این مراسم ، محمد جواد صاحبی دبیر علمی کنگره با اشاره به برگزاری این کنگره از سوی دفترتبلیغات اسلامی با همکاری برخی از مراکز حوزوی خطاب به ایشان تصریح کرد: آثار شما  که برای چاپ در حاشیه این کنگره آماده شده، از جمله آثار فاخر وارزشمند است که سبب دستاوردهای خوبی شده است.
وی با اشاره به بررسی دقیق آثار آیت الله آصفی گفت: آثارفقهی(۴جلد)، آثار قرآنی(۶جلد)، آثار عاشورایی(۶جلد)، ادعیه وزیارات(۴جلد)، سیروسلوک وعرفان(۳جلد)، اندیشه ماندگار(۱جلد)، اسوه زهد جهاد واجتهاد(۱جلد)، مکتب عاشورا(۱ جلد) فقیه مجاهد(۱جلد)، در آئینه وحی(۵جلد)، مبانی نظری حکومت اسلامی(۱جلد)، جهان اسلام وچالش های معاصر(۱جلد)، جستارهایی در فقه اسلامی(۱جلد)، جستارهایی در کلام اسلامی(۱جلد) وجستارهایی در معارف اسلامی(۱جلد) از جمله آثاری هستند که دسته بندی وتدوین شده وبزودی منتشر می شود.
دبیرعلمی کنگره آثار واندیشه های آیت الله آصفی همچنین با اشاره به ساماندهی مقالات ارسال شده به دبیرخانه کنگره افزود: پس از بررسی آثار واصله، یک جلد کتاب با موضوع معرفی خاندان ومعرفی شخصیت آیت الله آصفی با عنوان " اسوه جهاد واجتهاد" منتشر خواهد شد و یک جلد نیز در خصوص افکار واندیشه های ایشان است.
وی همچنین با اشاره به تهیه مصاحبه هایی با شخصیت های علمی وسیاسی در خصوص شخصیت، آثار واندیشه های آیت الله آصفی در ایران وعراق گفت: این مصاحبه ها نیز در یک جلد منتشر خواهد شد.
صاحبی همچنین با اشاره به راه اندازی دو سایت مرتبط با آیت الله آصفی گفت: در این سایت ها آثار علمی وهمچنین مواضع و بیانیه های ایشان درج خواهد شد.

لازم به ذکر است، گنگره "اسوه زهد، جهادواجتهاد" روز بیست ونهم آبان ماه سال جاری در سالن قدس، مدرسه امام خمینی(ره) قم برگزار می شود./*

 

ارتباط در ایتا