به مناسبت فرارسیدن 20 صفر المظفر؛

ویژه نامه اربعین حسینی منتشر شد

تاریخ انتشار: 10:56 - 1394/09/07
به مناسبت فرارسیدن اربعین سید و سالار شهیدان حضرت اباعبدالله الحسین علیه السلام، ویژه نامه اربعین حسینی در پایگاه اطلاع رسانی بلاغ منتشر شد.
اربعین حسینی

به گزارش بلاغ به مناسبت فرارسیدن اربعین سید و سالار شهیدان حضرت اباعبدالله الحسین علیه السلام ویژه نامه «اربعین حسینی» در پایگاه اطلاع رسانی بلاغ (www.balagh.ir) منتشر شد.
مقالات مناسبتی و سخنرانی‌های مرتبط در خصوص امام حسین علیه السلام و و روز اربعین از بخش‌های ابتدایی این ویژه‌نامه می باشد.
از دیگر عناوین ویژه‌نامه «اربعین حسینی» می‌توان به اشعار و پیامک‌های مذهبی و همچنین چهل حدیث در خصوص زیارت امام حسین علیه السلام در کربلا اشاره کرد.
لینک نرم‌ افزارهای مرتبط با روز اربعین حسینی در بخش پایانی این ویژه‌نامه ارائه شده است.

در بخشی از مقاله "تحلیل مبنای تاریخی اربعین حسینی" می خوانیم:
"از آنجا که هدف این نوشتار بررسی علل استبعاد اربعین در کلام سید بن طاووس و اثبات جریان اربعین می باشد، لازم است به ذکر نام عده ای که جریان اربعین را تصریح یا تایید نموده اند بپردازیم:
قائلان به اربعین دو دسته اند، دسته ای صراحتا اظهار نموده اند که اهل بیت (ع) در روز اربعین به کربلا آمده اند و دسته دیگر بر این باورند که سر مطهر امام (ع) و سایر شهدا در کربلا دفن گردیده و یا سرهای مطهر به وسیله امام سجاد (ع) به بدنهای مطهر الحاق شد.
از آنجا که دفن سر مطهر در کربلا قطعا به دست مبارک امام سجاد (ع) انجام شد و ورود ایشان به همراه سرهای مطهر شهدا به کربلا نیز فقط در بیستم صفر بود و هیچ یک از مورخان شیعه و سنی قائل نشده اند که سرهای مطهر - مخصوصا سر مطهر امام حسین (ع) - به وسیله کسی غیر از امام سجاد (ع) دفن شده و یا این که امام سجاد (ع) در غیر بیستم صفر سال ۶۱ برای دفن سرهای مقدس به کربلا آمده باشد، از این رو اعتراف و تصدیق به دفن سر مطهر امام حسین (ع) در کربلا توسط امام سجاد (ع) در روز بیستم صفر خود گواه و شاهدی است صادق و عالی بر آمدن اهل بیت (ع) در روز اربعین به کربلا."

برای مشاهده و استفاده از ویژه نامه «اربعین حسینی» به لینک زیر مراجعه کنید.
http://www.balagh.ir/content/5253

افزودن دیدگاه جدید

متن ساده

  • تگ‌های HTML مجاز نیستند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
  • آدرس های صفحه وب و آدرس های ایمیل به طور خودکار به پیوند تبدیل می شوند.