حجت‌الاسلام میررفیع تبار خبر داد؛

سومین نمایشگاه دستاوردهای دفتر تبلیغات اسلامی برگزار می‌شود

تاریخ انتشار: 13:42 11-11-1394
سومین نمایشگاه فعالیت‌ها و دستاوردهای دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه به مدت 10 روز برگزار می‌شود.
رفیع تبار

به گزارش بلاغ به نقل از ایسنا، حجت‌الاسلام والمسلمین میر رفیعی تبار در نشست خبری سومین نمایشگاه دستاوردهای دفتر تبلیغات اسلامی که به منظور تشریح و معرفی فعالیت‌های این نهاد برگزار می‌شود، با تبریک فرا رسیدن ایام‌الله دهه فجر، اظهار کرد: این نمایشگاه به مناسبت به نمایش گذاشتن دستاوردهای حوزه علمیه قم در شهر تهران در ایام‌الله دهه فجر از دوازدهم بهمن‌ماه به مدت 10 روز یعنی تا 22 بهمن‌ماه برگزار می‌شود.

وی گفت: ساعت بازدید از این نمایشگاه از ساعت 8:30 الی 18 است. مراسم افتتاحیه هم روز چهارشنبه ساعت 10:30 با حضور حجت الاسلام والمسلمین احمد واعظی، رئیس دفتر تبلیغات اسلامی و عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی برگزار می‌شود.

وی ادامه داد: وقتی اسم دفتر تبلیغات اسلامی می‌آید برخی این دفتر را با سازمان تبلیغات اسلامی اشتباه می‌گیرند. در حالی که این دفتر یک نهاد حوزوی، انقلابی، تبلیغی و علمی است که واسطه میان حوزه و مردم است و با فعالیت‌هایی که دارد نیازهای دینی مردم و نظام اسلامی را تبیین کرده و ارزش‌های انقلاب اسلامی را تعمیق و توسعه می‌دهد که از جمله این ارزش‌ها دانش و معرفت اسلامی است که دفتر تبلیغات اسلامی به ‌آن می‌پردازد.

معاون فرهنگی و تبلیغی دفتر تبلیغات اسلامی نمایندگی تهران، تأکید کرد: این دفتر در 16 اردیبهشت سال 58 به دستور امام (ره) تأسیس شد و از آن سال تاکنون همواره در عرصه‌های علمی، تبلیغی و آموزشی فعالیت‌های گسترده‌ای داشته است. مقام معظم رهبری در مورد دفتر تبلیغات اسلامی می‌فرمایند این دفتر نماد روشنفکری حوزه است.

وی در ادامه با بیان اینکه دفتر تبلیغات اسلامی چهار معاونت دارد، گفت: معاونت‌های آموزشی، پژوهشی، فرهنگی و تبلیغی و معاونت منابع انسانی از جمله معاونت‌های این دفتر است که ما پنج شعبه در استان‌های خراسان رضوی، اصفهان، جنوب شرق، نمایندگی تهران و نمایندگی اهواز داریم. مراکز وابسته به این دفتر نیز وجود دارند که از جمله آنها که در حوزه آموزش است دانشگاه باقرالعلوم است که اولین دانشگاه کشور در حوزه علوم اسلامی است که رشته‌های متعددی را در سطح کارشناسی ارشد و دکترا دارد.

معاون فرهنگی و تبلیغی دفتر تبلیغات اسلامی نمایندگی تهران ادامه داد: پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی زیر پوشش این دفتر است و این پژوهشگاه بزرگترین پژوهشگاه دینی کشور محسوب می‌شود و پژوهشکده‌های متعددی مثل فلسفه و کلام، فقه و حقوق اسلامی، علوم و اندیشه سیاسی، هویت و اندیشه پژوهشی زیرمجموعه این پژوهشگاه است. معاونت فرهنگی و تبلیغی دفتر نیز در مناسبت‌ها و فصول مختلف روحانیونی را برای تبلیغ مسائل دینی به سراسر کشور اعزام می‌کند و خوشبختانه ما در این عرصه افرادی را تربیت کرده‌ایم که اکنون در مناصب دولتی و کارگروه‌های فرهنگی مشغول هستند.

میررفیعی تبار افزود: از جمله مراکز وابسته به دفتر تبلیغات اسلامی مرکز ملی پاسخگویی به سوالات دینی است که روزانه به بیش از 10 هزار پرسش از طریق تلفن،‌ پیامک و یا اینترنتی پاسخ می‌دهد. در این رابطه جشنواره اشراق از جمله فعالیت‌های مرکز فرهنگی و هنری دفتر تبلیغات اسلامی است. ما مجله‌هایی هم همچون مجله پیام زن، سلام بچه‌ها، پوپک و سنجاقک را نیز داریم.

وی در ادامه با بیان اینکه امسال سومین نمایشگاه دستاوردها و فعالیت‌های دفتر تبلیغات اسلامی برگزار می‌شود، گفت: در این نمایشگاه چند غرفه برپا می‌شود که از جمله آنها غرفه‌ای است که محصولات دفتر معاونت‌ها را ارائه می‌دهد. همچنین غرفه پاسخگویی به سوالات دینی را داریم که دو مربی از ساعت آغاز تا پایان به صورت حضوری سوالات دینی بازدیدکنندگان را پاسخ می‌دهند. همچنین غرفه نرم‌افزاری را داریم که در این غرفه 250 نرم‌افزار در حوزه علوم دینی و اسلامی عرضه می‌شود.

رئیس نمایشگاه دستاوردهای دفتر تبلیغات اسلامی، ادامه داد: از دیگر غرفه‌هایی که در نمایشگاه امسال داریم غرفه نشست‌های اسلامی است که ارگان‌های متفاوتی را هماهنگ کرده‌ایم تا در این نشست‌های علمی شرکت کنند. از جمله آنها اداره کل آموزش و پرورش است که قرار شد معاونین، مربیان پرورشی و قرآنی و مشاوره‌های مدارس از 19 منطقه شهر تهران به صورت روزانه در این نشست‌ها شرکت کنند.

میررفیعی تبار ادامه داد: همچنین از مدیریت حوزه‌های علمیه خواهران نیز دعوت شده است که در این نشست‌های علمی شرکت کنند. معاونان، مدیران فرهنگی و مشاوران حوزه نیز برای حضور در این نشست‌ها اعلام آمادگی کرده‌اند. حوزه علمیه برادران نیز می‌توانند در این نشست‌ها حضور داشته باشند.

وی گفت: از دیگر غرفه‌های ما غرفه شکوفه‌های انقلاب است که مخصوص کودکان و نوجوانان است و ما از مدارس تهران در مقطع ابتدایی، متوسطه اول و دوم و هنرستان دعوت کرده‌ایم که در این غرفه‌ها شرکت کنند و ما روزانه می‌توانیم پذیرای 120 دانش‌آموز در محل برپایی نمایشگاه باشیم.

وی ادامه داد: غرفه دیگر کتاب و نشریات است که حدود 700 عنوان کتاب در این نمایشگاه در معرض دید بازدیدکنندگان قرار می‌گیرد. همچنین آنها می‌توانند کتاب‌ها را با 35 درصد تخفیف دریافت کنند.

وی ادامه داد: این نمایشگاه در خیابان انقلاب، حد فاصل فلسطین و وصال، دفتر تبلیغات اسلامی نمایندگی تهران برگزار می‌شود. موضوع نشست‌ها هم عبارتند از سواد رسانه‌ای، مباحث اینترنت و ماهواره، فرصت‌ها و تهدیدهای آن و مهارت‌های پاسخگویی است.

افزودن دیدگاه جدید

متن ساده

  • تگ‌های HTML مجاز نیستند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
  • آدرس های صفحه وب و آدرس های ایمیل به طور خودکار به پیوند تبدیل می شوند.