حجت الاسلام دبیری فرد؛

عقاید وهابیت باید به چالش کشیده شود

تاریخ انتشار: 01:31 - 1394/11/18
حجت الاسلام دبیری فرد با تشریح راهکارهای مقابله با جریان های تکفیری به چالش کشیدن تفکرات و عقاید باطل را یکی از راه های موثر برای مقابله با وهابیت بر شمرد.

حجت الاسلام محمد دبیری فرد رئیس دفتر تبلیغات شعبه خوزستان در گفتگو با خبرنگار بلاغ با بیان وضعیت گروه های تکفیری به ارائه راهکارهای تبلیغی جهت مقابله با این جریان پرداخت که این مصاحبه در ادامه قرار می گیرد.
حجت الاسلام دبیری فرد با اظهار تردید نسبت به آمار گرایش به جریان های تکفیری گفت: اولا اصل گرایش قطعا به آن حدی که اعلام می شود نیست اما تبلیغاتی که می شود گسترده است. آنها داشته هایشان را زیاد نشان می دهند ولی ما خیر، ضمن اینکه جریان های تکفیری چهره واقعی خودشان را پنهان کرده اند کردند که اگر چهره واقعی آنها نمایان بشود مردم از آنها دور می شوند.
رئیس دفتر تبلیغات شعبه خوزستان ضمن مقایسه آموزه های دینی ما با جریان های تکفیری اظهار داشت: اینکه در عقاید ما تاکید بر علم و سوال پرسیدن شده است نشان دهنده خوب بودن و صحت عقاید ماست ولی جریان های تکفیری که می گویند السوال بدعه و جریاناتی که ایمان را بر علم مقدم می دارند نشان دهنده ضعف آنها در عقاید و باورهاست.
وی در پایان با قدردانی از برگزار کنندگان نمایشگاه طلایه داران نقد وهابیت با اشاره به وظایف مبلغان در برابر جریان های تکفیری گفت: ما باید داشته های خودمان را ارائه بدهیم و در فضای مجازی باید فعال عمل کنیم. ما باید نسبت به چالش کشیدن وهابیت وارد عمل شویم و بیش از پاسخ دادن به شبهات باید دنبال به چالش کشیدن وهابیت باشیم. همچنین با برگزاری دوره های تخصصی وهابیت، کلاسهای شیوه مناظره و آشنا کردن طلاب با فضای مجازی می توانیم نتیجه بهتری در این زمینه به دست بیاوریم. البته باید در نقدها دقت داشته باشیم که اهل سنت برادران ما هستند و وهابیت فرزندان اهل سنت نیستند؛ بلکه آنها را دشمن می شمارند.

افزودن دیدگاه جدید

متن ساده

  • تگ‌های HTML مجاز نیستند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
  • آدرس های صفحه وب و آدرس های ایمیل به طور خودکار به پیوند تبدیل می شوند.