مسیر

مومنی
حجت الاسلام مومنی خبر داد؛
حجت الاسلام علی اکبر مومنی به ارائه گزارشی از فعالیت های انجام شده در گروه تامین منابع دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم در سال ۱۳۹۴ پرداخت.

حجت الاسلام علی اکبر مومنی رئیس گروه تامین منابع معاونت فرهنگی و تبلیغی دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم در گفتگو با خبرنگار بلاغ به ارائه گزارشی در خصوص فعالیت های انجام شده این گروه در سال ۱۳۹۴ پرداخت.
وی در این زمینه گفت: اهم فعالیت‌های گروه تأمین منابع تهیه محتوای تبلیغی و فرهنگی است که برخی از آنها با نام «ره‌توشه» شناخته می‌شود. منشورات ما در سال گذشته به شرح ذیل است:
*سیمای خانواده در اسلام          *اهداف و آداب طلبگی
*دجال بصره          *پرسمان محرم
*خلوت انس «بازپژوهی اعتکاف از دیدگاه اسلام»
*ره‌توشه راهیان نور ماه مبارک رمضان ۱۴۳۶ ـ ۱۳۹۴ (ویژه برادران)
*ره‌توشه راهیان نور ماه مبارک رمضان ۱۴۳۶ ـ ۱۳۹۴ (ویژه خواهران)
*ره‌توشه راهیان نور محرم الحرام ۱۴۳۷ ـ ۱۳۹۴ (ویژه برادران)
*ره‌توشه راهیان نور محرم الحرام ۱۴۳۷ ـ ۱۳۹۴ (ویژه خواهران)
*ره‌توشه ویژه اربعین حسینی ۱۴۳۷ ـ ۱۳۹۴
*سفیر بشارت، ره‌توشه نوروز ۱۳۹۴ ویژه بشیران جوان
حجت الاسلام مومنی با اشاره به ارزیابی آثار دریافتی از مؤلفان خاطرنشان کرد: در طول سال از سوی مؤلفان، آثار فراوانی اعم از کتاب، مقاله، نرم‌افزار و... به معاونت و گروه تأمین منابع برای چاپ و نشر واصل می‌شود که گروه تأمین منابع توسط ارزیابان خود این آثار را ارزیابی و اعلام نظر می‌نماید.
رئیس گروه تامین منابع دفتر تبلیغات اسلامی از تشکیل هیئت تحریریه ره‌توشه در سال ۱۳۹۴ خبرداد و به توضیحاتی در خصوص برگزاری جلسات کارگروه پشتیبانی علمی تبلیغ دینی، جهت هم­ اندیشی پیرامون نیازهای مبلغان و موضوعات ره توشه محرم و رمضان سال ۹۴ پرداخت.
وی درباره برگزاری مسابقات از کتاب‌های ره‌توشه رمضان و محرم ۹۴ اظهار داشت: در سال ۹۴ سه دوره مسابقه با همکاری اداره کل اطلاع رسانی و تبلیغ نوین از ره‌توشه رمضان و محرم برگزار شد که حدود ۱۵۰۰ نفر درمرحله غیر حضوری و ۷۰۰ نفر در مرحله حضوری شرکت کردند.
حجت الاسلام مومنی گفت: از دیگر فعالیت های سال گذشته گروه تامین منابع می توان به تولید و ارائه نرم‌افزار پاورپوینت ره‌توشه کودک و نوجوان و نیز تهیه نسخه اندروید ره‌توشه رمضان و محرم ۱۳۹۴ اشاره کرد.
وی در خصوص نظام توزیع ره توشه افزود: علاوه بر توزیع ره توشه ها میان مبلغان به صورت رایگان، متن ره‌توشه‌های رمضان و محرم ۹۴ در سایت بلاغ و شبکه‌های اجتماعی بارگزاری شد که بیش از ۳۰ هزار بار دانلود گردید.
رئیس گروه تامین منابع دفتر تبلیغات اسلامی با اشاره به طرح­ ها و پروژه های در دست اقدام بیان داشت: برخی از آثار فرهنگی و تبلیغی در سال ۹۴ تهیه و تدوین شده که در سال جاری تکمیل و منتشر خواهد شد؛ از جمله آنها می توان به منتخب سفینه‌البحار، الفقیه المجاهد آیت‌الله محمدمهدی الآصفی (عربی)، تبلیغ بالینی، خاطرات و تجربیات تبلیغی و نیز تهیه نرم‌افزار ره‌توشه های رمضان، محرم و کودک و نوجوان از سال ۱۳۷۴ ـ ۱۳۹۴ اشاره کرد.