جمعه ۱۰ تير ۱۴۰۱ /۱ ذو الحجة ۱۴۴۳

مسیر

امشب در مدرسه فیضیه،
کنگره شهدای روحانی با معرفی سه شهید شاخص انقلاب اسلامی، دفاع مقدس و مدافع حرم، با حضور دبیر کنگره شهدای روحانی، امشب در مدرسه فیضیه برگزار می گردد.
فیضیه

 به گزارش بلاغ یحیی عقیلی، دبیر اجرایی ستاد بزرگداشت شهید شاه آبادی و شهدای روحانیت، در گفتگو با حوزه، با اعلام این خبر گفت: این کنگره با هدف ترویج فرهنگ ایثار و شهادت در جامعه مخصوصا در میان طلاب جوان و همچنین به منظور تجلیل از خانواده های شهدا و ایثارگران روحانی برگزار می گردد.
وی افزود: در این کنگره از سه شهید شاخص در سه برهه از انقلاب اسلامی به عنوان شهدای شاخص روحانیت بزرگداشت به عمل خواهد آمد که شهید مطهری به عنوان شهید شاخص انقلاب، شهید شاه آبادی به عنوان شهید شاخص دفاع مقدس و شهید مالامیری به عنوان شهید روحانی شاخص مدافع حرم می باشند.
عقیلی با اشاره به بعضی از خصوصیات این شهدای شاخص گفت: شهید مطهری که به فرموده امام راحل (ره) حاصل عمر ایشان بوده و همه کتاب های او بی استثناء آموزنده و قابل استفاده است و شخصیت این شهید والامقام تقریبا برای همگان روشن است اما شهید شاه آبادی با آن مقام علمی و با اینکه ایشان نماینده مجلس شورای اسلامی هم بودند اما اصرار عجیبی داشتند تا در خط مقدم جبهه حضور پیدا کنند و در میان رزمندگان علیه دشمن بعثی بجنگند که عاقبت نیز در این راه بزرگ به شهادت رسیدند و لازم است شخصیت این شهید بزرگ بیش از پیش برای نسل جوان معرفی شود.
وی در توصیف شهید مالامیری به عنوان شهید روحانی شاخص مدافع حرم خاطر نشان ساخت: این شهید بزرگوار نیز با اینکه مشغول تدوین پایان نامه دکتری خود بود اما وقتی متوجه نیاز سوریه و حرم اهل بیت (ع) به مدافع و مبلغ شد به سوریه اعزام می شوند و به همگان ثابت می کند که روحانیت همچون گذشته هرجا احساس مسئولیت کند در صحنه حاضر می شود و به جانبازی در راه اهل بیت (ع) می پردازد.

۶تا۱۲اردیبهشت ماه هفته بزرگداشت شهدای روحانی

 عقیلی با بیان اینکه جا دارد از ۶تا ۱۲اردیبهشت ماه هر سال به عنوان هفته بزرگداشت شهدای روحانی نامگذاری شود از تلاش برای ثبت این هفته خبر داد و افزود: شایسته است اصحاب رسانه ، صاحبان قلم و نخبگان با فرهنگسازی مستمر در جهت نهادینه ساختن این هفته به عنوان هفته بزرگداشت شهدای روحانی تلاش نمایند تا این هفته  گامی در جهت معرفی شهدا و ایثارگران روحانی و تجلیل از خانواده های آنان باشد.
خاطر نشان می شود:کنگره شهدای روحانی امشب بعد از نماز مغرب و عشاء در مدرسه مبارکه فیضیه و با سخنرانی حجت الاسلام و المسلمین ذوالنوری، منتخب مردم قم در مجلس شورای اسلامی و با حضور و تجلیل ار خانواده های ایثارگران روحانی و طلاب برگزار خواهد شد.

ارتباط در ایتا