سه شنبه ۵ مرداد ۱۴۰۰ /۱۷ ذو الحجة ۱۴۴۲

مسیر

دبیر علمی کنگره تجلیل از آیت الله آصفی از ارسال ۶۵ مقاله به دبیرخانه کنگره بزرگداشت این مرجع تقلید خبر داد.
محمدجواد صاحبی

به گزارش خبرنگار بلاغ، محمد جواد صاحبی در نشست خبری که قبل از ظهر سه شنبه با هدف تبیین کنگره تجلیل از شخصیت آیت الله آصفی برگزار شد ضمن توصیف ابعاد علمی و مبارزاتی این عالم دینی بیان کرد: با تلاش‌های صورت گرفته ۳۱ جلد از آثار آیت الله آصفی برای رونمائی در کنگره آماده شد.

وی به معرفی آثار تهیه شده برای کنگره پرداخت و گفت: با بررسی‌های صورت گرفته ۲۰۰ اثر از آیت الله آصفی شناسایی شده است که مرکز احیای دفتر تبلیغات اسلامی به تصحیح و تنقیح آن پرداخته و در ۲۲ جلد به شکل فشرده منتشر کرده است.

صاحبی تهیه و تدوین آثار عربی آیت الله آصفی تحت عنوان موسوعه الآصفی، جمع آوری مقالات فارسی آیت الله آصفی و چاپ آنها، جمع آوری مقالات و یادداشت‌های ایشان در روزنامه‌ها، ترجمه برخی از آثار آیت الله آصفی ویژ طلاب و مبلغان دینی، جمع آوری و چاپ مقالات عربی این مرجع، گردآوری مجموعه خاطرات دوستان، نزدیکان، شاگردان و خویشاوندان آیت الله آصفی و همچنین چاپ کتابی با عنوان فقیه مجاهد درباره زندگی وی را از مهمترین اقدامات دفتر تبلیغات جهت تجلیل از شخصیت آیت الله آصفی برشمرد.

دبیر علمی کنگره تجلیل از آیت الله آصفی به ارسال ۶۵ مقاله عربی و فارسی به دبیرخانه کنگره خبر داد و گفت: از این تعداد ۳۱ مقاله فارسی منتشر شده و ۱۵ مقاله عربی نیز آماده انتشار است و مابقی مقالات نیز به مرور مورد استفاده قرار می‌گیرد.

وی ادامه داد: ۲۰ ساعت مصاحبه نیز از آیت الله آصفی گرفته شده که ادامه خواهد داشت و این مصاحبه‌ها نیز در قالب کتاب منتشر خواهد شد.

صاحبی در ادامه ضمن تبیین شخصیت سیاسی آیت الله آصفی گفت: ایشان یکی از شخصیت‌های تاثیرگذار در تاریخ عراق و از اعضای پایه گذار حزب الدعوه الاسلامیه که یکی از مهمترین احزاب اعراق است هستند.

دبیر علمی کنگره تجلیل از آیت الله آصفی به دوران زندگی مخفی این شخصیت در زمان حزب بعث عراق خبر داد و عنوان کرد: ایشان در آن زمان برای فرار از چنگ حزب بعث مدتی مخفیانه زندگی کرده و سپس به کویت و از آنجا به ایران آمدند و یکی از شخصیت‌هایی بودند که تا پیروزی انقلاب اسلامی در کنار امام خمینی(ره) حضور داشتند.

یادآور می‌شود: کنگره اسوه زهد و جهاد با هدف تجلیل از آیت الله آصفی روز پنج شنبه ۲۸ آبانماه با سخنرانی رئیس دفتر مقام معظم رهبری و پیام آیت الله سبحانی و آیت الله مکارم شیرازی در تالار قدس مدرسه امام خمینی(ره) قم برگزار می‌شود./*

ارتباط در ایتا